Davetsiz Misafir

0

Bir gün Deniz arkadaşları ile buluşmak için plan hazırlamış. Planı bir hafta önce hazırlamış çünkü temkinli olmak istemiş. Deniz sadece yakın arkadaşlarını davet etmiş. Fakat onun bilmediği ve gelecek olan davetsiz bir misafir vardı. Deniz bunun kim olduğunu bilmiyor, o kişiyi tanımıyordu bile. Buluşma gününden önceki gün yaklaşık dokuz kişi gelemeyeceğini söylemiş. Ve son sayıları altıymış. Ama davetsiz misafirle birlikte yedi kişi oluyorlarmış.
Buluşma günü okuldan direk sinema salonuna gidecekleri için davetsiz misafir okulun çıkışına gitmiş. Arkadaşlarının yanında onu görünce şaşırmış ve sormuş.” Bu da kim? ” arkadaşları cevap vererek ” Bu bizim eski arkadaşımız Samet.” Sinema biletlerini alırken üç kişinin acil işi çıktı ve gitmek zorunda kaldı. Sinema yaklaşık bir saat sonra başlayacağı için yemek yemeye gittik. Yemek yerken Deniz ile biraz sohbet ettim ve biraz onunla kaynaştık. Film başlamasına on beş dakika kala yiyecek ve içeceklerimizi alıp, salona girip, koltuklarımıza oturduk. Film ilk başlarda çok sıkıcıydı çünkü anlamsız geliyordu. Filmin yarısına doğru anlamlı gelmeye başlamıştı. Deniz filmi izlerken çok heyecanlı izliyordu. Tam konsantre olmuş, etrafında ufak bir ses olsa duymayacak bir şekildeydi. Filmin arasında biraz daha sohbet ettik. Fakat filme girerken biraz somurttu. Film bittikten sonra ağladı çünkü sonu çok duygusal gelmiş ve sevgilisinden ayrılalı iki gün geçtiği için üzülmüştü. Biz filmden sonra saate baktık ve zamanımızın daha çok olduğunu gördüğümüz için bir süre daha durduk. Sonra alışveriş merkezine geçip biraz Deniz kendine kıyafet ve telefon kabı baktı. Kıyafet bakarken bir tişört gördü ve çok beğendi. Bana ” Beraber alalım mı giyeriz.” diye sordu. Ben de onu kırmamak için ” Tamam.” dedim. Tişörtü almak için kasiyere gittik ve parası yanında olmadığı için ben verdim. Deniz çok istediği için aldığımız tişörtü giydim ve o gün onla dolaştım. Alışveriş merkezinden çıktıktan sonra Starbucks kafeye gidip orada kahve içtik. Kahve içerken sohbet ettik, dertleştik. Bizden kalan diğer iki arkadaşımızın evi uzak olduğu için onlarda bizden ayrıldılar, eve döndüler ve Deniz ile biz baş başa kaldık. Deniz bana sorular soruyordu, ben de ona soruyordum. Sonra bir anda ortamda sesler yükseldi. Adamın biri kadına bağırıyordu ve herkes izleyip hiçbir şey yapmıyordu. Ben de dayanamayıp araya girdim. Adam bana sert bir tavırla ” Sen karışma ufaklık!” dedi. Ben de bunun üstüne sert bir tavırla ” Senin bir büyük olarak bizim gibi küçük çocuklara örnek olman gerekiyor fakat yaptıklarına bak!” dedim. Adam sakin bir şekilde ” Özür dilerim ufaklık bir an kendimi kaybettim” diyip kadından özür diledi ve oradan gitti. Deniz bu durumdan rahatsız oldu ve kahveden kalktık. Onun ile de ayrılacaktık fakat bu olaydan dolayı onu yalnız bırakmayıp evine bırakmaya karar verdim.
Yolda yürürken Deniz’den hoşlandığımı fark ettim. Yolda bir anda Deniz’e bir soru sordum.” Deniz ben senden hoşlandım, benimle çıkar mısın?” oldu bu soru. Deniz bir anda şaşırarak cevabı şu oldu; ” Kısa bir zaman geçirmemize rağmen ben de senden hoşlandım” dedi ve sevgili olduk…

About Author