Bir Hikaye

Selam demişti bana bir sonbahar günü. İşte bizim hikayemiz de böyle başlamıştı, bir selamla.. O gün, bütün gün beni aramış okulda, oysa ne ben onu tanıyorum nede o beni. Rastlantı işte kurs defterine imza atmam için her teneffüs yanıma gelmiş. Oysa o gelmeden ben çıkmışım. Ertesi teneffüs yanımdan geçmiş, dedim ya birbirimizi daha önce hiç görmemiştik. Beni sadece isim olarak tanıyormuş.
Sonunda okul bahçesindeyken yanıma geldi. İşte orada gördüm onu ilk kez.. “Selam” dedi, defteri imzalamam için uzattı ve dünden beri beni aradığını söyledi. Defteri imzaladım ve teşekkür ettim.
Sonra ne mi oldu? Onu ikinci kez dikkatli bir şekilde dans seçmelerinde gördüm. Bahar festivali için bir dans grubu oluşturulacağı söylendi, grubun başkanı bendim, elemeyide ben yapacaktım. Herkes sırayla içeri girdi, en son o geldi. Elemeler bitti ve sadece 10 kişi seçmiştim, o ise baş dansçı olmuştu. En kısa zamanda çalışmalara başladık, neredeyse her gün görüyordum onu bu bahaneyle. Ve ben onu gerçekten sevdiğimi nasıl anladım biliyor musunuz, gülüşünden anladım. Eve geldiğimde artık yeni biriydim. Ona aşık olmuştum çünkü aşk tesadüfleri severdi. Bizimkiside tamamen tesadüftü işte.
Gösteri bittikten sonra artık onu o kadar sık göremiyordum. Bu durum oldukça can sıkıcıydı ama işte dedik ya tesadüf diye yine bir şekilde yollarımızın kesişeceğine inanıyordum. Sonra ne mi oldu bir gezi düzenlendi ve biz o gezide tekrar karşılaştık. Ona gerçekten aşık olduğum zaman tamda o gezinin gecesiydi. Bolu’da bir tesiste aşık oldum ona. Orada kesinleştirdim aşık olduğumu.
Otobüse binerken arkamdan su dökmek için geldi suyu döktü, daha otobüs kalkmamıştı ve o su döktüğü şişe benim elime geçti. Bu olayda tamamen tesadüftü, o su döktüğü şişeyi ortak arkadaşımıza vermiş bende susamıştım ve o şişeyi istedim. Suyu içtikten sonra onun arkamdan döktüğü su olduğunu öğrendi. O zaman daha da bir aşık oldum.
O şişeyi hala saklıyorum çünkü ben o şişeye ne zaman baksam o geliyor aklıma, o an geliyor, tesadüfler geliyor.
Çanakkale’ye vardığımızda bütün gün onu izledim, gözümü ondan alamadım. Belki o gün onunla bir fotoğraf çekilmedik ama o günden kalan daha güzel bir şey var elimde onun dokunduğu su şişesi var. Daha önce hiç aşık olmayan insanlara ne garip geliyordur dimi şimdi. Su şişesi saklanır mı diyorlardır, saklanır çünkü o şişede bile aşk var. Hani derler ya her güzel masalın muhakkak bir sonu vardır. Sonra birden her şey bitti bütün rastlantılar son buldu çünkü artık birbirimizi tanıyorduk, hayat işini yapmıştı şimdi sıra bizdeydi. Ertesi günün sabahı Sahildeki bankta oturmuş tüm bu olanları düşünürken bakla falı baktığını söyleyen bir
kadın yanıma geldi, falıma bakmak istedi olmaz dediğimde ise ne olduğunu anlayamadan gözlerim kararmıştı.
(Visited 24 times, 1 visits today)