Farklı Gözlerden…

Öncelikle ben istediğim zaman bir hayvan kılığına dönüşebilmek isterdim. Kuş, karınca, aslan köpek ve birçok hayvan.

Bir gün kuş olup her yeri gezmek isterdim. Ülkedeki her yeri görmek isterdim. Hep merak ettiğim şehirlere gider, oraları iyice gezerdim.

Başka bir gün ise köpek olurdum. İnsanların köpeklere nasıl davrandığı, köpeklerin akşam nerelerde sığınıp neler yediğini öğrenirdim. Onları bildiğim sığınabilecekleri yerlere götürürdüm.

Hep merak ettiğim hayvanlardan biri de karıncadır. Onların yaşam tarzını hep merak etmişimdir. Karıncaların topraktaki evlerini incelerdim.

Balık olup onların gerçekten de üç saniyelik hafızalarının olup olmadığını öğrenirdim. Bir o yana bir buyana yüzerdim.

Arı olup tüm çiçeklerin kokusunu alır, renklerine bakardım. Arıların yaşadığı kovana girip nasıl bir hayatlarının olduğuna bakardım.

Bir de kedi olurdum. Onların yaşamlarını da köpeklerinki gibi öğrenmeye çalışırdım. Bugün gördüğüm kedi yavrusu dışarıda dolu yağarken yalnız başına bir arabanın altında saklanıyordu. Ama eğer kedi olsaydım ona saklanabileceği sığınaklar gösterir, yiyecekler verirdim. Köpekler için de aynı şeyi yapardım.

Ve eğer istediğim hayvana dönüşme gücüm olsaydı insanlara da hayvanlara da yardım ederdim. Eşya taşıyan insanlar varsa maymun olup hızlı bir şekilde götürmesine yardım ederdim. Hayvanlara da aynı şekilde yardım ederdim ve hayvanlarla insanları barış içinde tutardım. Kedi ve köpeğe adaletli davrandığım gibi çocuklara ve insanlara da adaletli olurdum.                                     

(Visited 132 times, 1 visits today)