14 Saat Boyunca Mavi Bir Gün

Ben her yaz Kayseri’ye giderim ve babaannemlerde bir gün kalır kuzenlerimin evinde de dört gün kalmaya gideriz ablamla. Yani dört gün boyunca dört kız kuzen aynı evde kalırız. Aynı evde kalırız ama birbirimizin yüzünü kahvaltı ve akşam yemekleri haricinde görmeyiz çünkü ablalarımız yani benim ve kuzenimin ablası bir odaya kendilerini kilitleyip gençlik kitapları okuyup filmler izlerler. Biz de kuzenimle beraber durmadan beş saat falan eğlenceli gelen veya eğlenceli olmasa bile bağımlılık yapan değişik videolar izleriz.

İşte bir gün öyle videolar izlerken, bir YouTuber’ın 24 saat tek renk yiyecekler yemek, kıyafetler giymek, makyaj yapmak yani aklınıza gelebilecek her şey. Biz de bunu şöyle yorumladık:

Benim doğum günüm 14 Ağustos yani bir yaz günüdür. Yani ben bu challenge’ı doğum günümde on dört saat boyunca yapacaktım. Benim doğum günüm daha yakın olduğu için önce ben yapacaktım bunu.  Ve sabırsızlıkla beklediğim o gün geldi. Bu gün 14 Ağustos yani benim doğum günüm. Annemle beraber büsbüyük tavşan pastayı yapma zamanıydı. Pasta yapmayı çok severim çünkü  pasta süslemeyi ve kalan kremayı yemeye bayılırım. Ben pastayı süsleyene kadar üç veya dört saat geçmişti bile. Kalan kremayı kuzenimle beraber en az iki saatte yiyebildim ve kremayı yerken akşam yemeği hazırlıkları başlamıştı bile. Yani yemekten bir saat sonra halamların geleceği demekti bu da.  Yemeğimizi bitirdik sofradan kalktık doğum günü pastasını kesmek için elbisemi girerken kapı çaldı ve tabii ki gelenler halamlardı. Kapı hemen açıldı ben de üzerimi giyer giymez yanlarına gittim.

Hep beraber oturma odasına oturduk ve ablamla annem pastayı getirdiler. Tahmin edeceğiniz gibi bir challenge yapacaktık onun için en sevdiğim renk yani mavi mumlar koymuştu annem. Mumumu üfledikten sonra herkes bana hediye verdi, ancak kuzenimle anlaştığımız için ve beni gerçekten çok heyecanlandırdığı için kuzenimin hediyesini anlatmak istiyorum. Kuzenim bir sürü şey almıştı bana bunları sığdırabilmek için de 25 santimetre derinliğinde 20’ye 25 bir dikdörtgen kutuya koymuştu hepsini. Aldığı şeyler şunlardı

 

  • Mavi cam küpe
  • Mavi oje ve toka
  • Mavi kalem, kalemlik ve defter
  • Yaban mersini
  • Mavi şeker
  • Mavi ambalajlı çikolata
  • Mavi bir tişört ve çorap

Ben hediyeyi açarken ve içindekilere bakarken çok heyecanlanmıştım. Teşekkür ederim kuzenim Zeynep…

(Visited 18 times, 1 visits today)