GELECEĞE MEKTUP

Merhaba bebeğim,

Bu sana kelimelerle ilk sarılışım. Hayatın karnıma fetüs olarak düşmenle beraber başladı bebeğim. Klişe bir anne sözü vardır ‘ben seni 9 ay karnımda taşıdım’ Ben bu mektubu sana tam olarak neden yazdığımı bilmiyorum, içimdekileri seninle paylaşabilcek kadar yakın mıyız acaba ya da bunları okurken bana karşı ne hissediyosun bilmiyorum belki de bu mektubu okuman gereken yaşa geldiğinde ben yanında bile olamayacağım ama sadece seni hep seviyor olacağım.

Ben senin cinsiyetini bile bilmiyorum sadece aramızdaki oluşacak olan bağı hissedebiliyorum. Çocuklar illaki ailelerinden bir şeyler saklarlar ama ben senden saklamamanı istiyorum, bana anlatmaktan korkma olur mu biliyorum şu an çok bir şeyler saklaman gereken yaştasın ama bana anlat ki beraber çözelim her şeyi ve her şeye beraber mutlu olabilelim. Ben yoksam bile hayatında mutlu olmayı unutma olur mu? Çünkü mutlu olmayı bilirsen  mutlu edebilirsin çevreni…

Mesela öyle bir gül ki tüm sokak senin kahkahalarınla yankılansın. Sanatı bırakma , sanat hep olsun seninle çünkü sanatı bırakmak direksiyondan elini çekmek gibidir. Sokakları boya mesela, hep rengarenk yap çevreni. Neşeyle aydınlat çevreni; ilimle, bilimle, aşkla, haklarını hep savun, adaletli ol, yardımsever ol, hayvanları çok sev . En çok kendini sev, kendine değer vermeyi sakın bırakma.

Sana bazı gerçeklerden de bahsetmek istiyorum açıkçası; zaten 16 senelik hayatında öğrenmişsindir dünyaya gözlerini açtığından beri pek de beklediğin gibi bir yer olmadığını dünya ne yazık ki bizim gördüğümüz rüyalar gibi güzel bir yer değil, ne yazık ki televizyonu açtığımızda ‘neden bu adaletsizlik, niye…’ diyerek üzüldüğün sorular vardır. Mesela doğal afetler yaşanmış olduğunu ve yaşanacağını göreceksin. İnsanların, bunları nasıl doğallıktan çıkardığını göreceksin. Bir tarafta insanları kurtarmaya çalışan insan gibi insanlara sevinirken öte yandan ölülerin üstünden altın yürütmeye çalışan insanları görüp utanacaksın.

Hayallerini de paylaşmayı unutma benimle çünkü ben senin her zaman en büyük destekçin olacağım. Her sorunun da yanında olacağım çünkü başına sürekli yaşanmasını istemediğin olaylar gelecek. Saçma sapan bi nedenden dolayı polislerle muhatap olmak durumunda kalabilecek, belki de gozaltında kaybolan değerlerden biri olacaksın, umarım böyle bir şeye maruz kalmazsın . Yavaş yavaş büyüdüğünü ve dünyayı anlamaya başladığını görebiliyorum. Yolların o kadar kısa ki gözükenin aksine bir gün dönüp bakıyosun ve o kadar değişmişsin ki mesela dön bak şimdi geçtiğin yollara 16 senen nasıl geçmiş ne kadar hızlı ilerlemiş. Büyümüşsün işte minnacık bi fetüstün sonuçta.

Geçenlerde bir söz gördüm; neden dünyayı dinozor yeseler bile doymayacak kara delik gibi insanlar yönetiyor diye bir söz çok hoşuma gitti kızım, sen öyle doyumsuz olma olur mu ,elindekilerin kıymetini bil, problemlerinin seni eğip bükmesine izin verme. Özür dilemeyi bil.

Kısacası güzel kızım, sen sevmeyi sevilmeyi ve hayallerin uğruna yaşamayı bil. Seni çok seviyorum.

(Visited 46 times, 1 visits today)