2016 Kış Tatilim

 

Biz ailecek bir gün Gürcistan’a gitmeye karar verdik. Annem ve babam akşamdan valizlerimizi hazırlayarak arabanın bagajına koydular.Yol uzun olduğu için sabah erkenden yola koyulduk. Yolumuzun üzerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’den sonra ikinci büyükşehri olan ve Nizami Gencevi’nin (Azerbaycan’ın önemli şairlerinden) doğduğu Gence şehrinde mola vererek yemeğimizi yedik ve yolumuza devam ettik.

Tiflis’e geldik ve akrabalarımızda bir gece kaldık.Sonra biz Tiflis alışveriş merkezine gittik.Orada çok büyük bir oyuncak mağazası vardı ve oradan bana en büyük bir Bunchums seti satın aldık.

Ertesi gün Bakuriani’ye yola çıktık ve orada kalacağımız eve yerleştik. Ben çok heyecanlanıp oyuncağımı açtım ve ilk hayvanımı yaptım. Babam iş dolayısıyla Bakü’ye geri dönmek zorunda kaldı.Ertesi gün ben, dedem, kardeşim ve annem kayak merkezine gittik. Orada biz kayağımızı aldık ben ilk dersime öğretmenim Bado’yla girdim ve çok güzel geçti. Ben ve kardeşim çok eğlendik. Sonra biz eve gittik ve yemeğimizi yiyip yatık. Ama ben en sevdiğim Rus dizisine baktım. Her sabah kahvaltıdan sonra biz kayak merkezine gidiyorduk. Birkaç hafta sonra babam geldi. Artık o geldiğinde ben ve kardeşim seviye artırıp en büyük zirveye çıktık. Ben ilk seferinde düşmekten korktum ama sonra alıştım. Ben orada çok tatlı bir köpek görüp onunla fotoğraf çektim. Yılbaşını orada geçirip tekrar Bakü’ye geri döndük.

Ertesi gün Bakuriani’ye yola çıktık ve orada kalacağımız eve yerleştik.Ben çok heyecanlanıp oyuncağımı açtım ve ilk hayvanımı yaptım. Babam iş dolayısıyla Bakü’ye geri dönmek zorunda kaldı.Ertesi gün ben, dedem, kardeşim ve annem kayak merkezine gittik.
Orada biz kayağımızı aldık ben ilk dersime öğretmenim Bado’yla girdik ve çok güzel geçti. Ben ve kardeşim çok eğlendik.Sonra biz eve gittik ve yemeğimizi yiyip yatık. Ama ben en sevdiğim Rus dizisine baktım. Her sabah kahvaltıdan sonra biz kayak merkezine gidiyorduk. Bir kaç hafta sonra babam geldi. Artık o geldiğinde ben ve kardeşim seviye artırıp en büyük zirveye çıktık. Ben ilk seferinde düşmekten korktum ama sonra alıştım. Ben
orda çok tatlı bir köpek görüp onunla fotoğraf çektim. Çok güzel bir tatildi.

 

 

 

 

 

 

Yıl başını orada geçirip tekrar Bakü’ye geri döndük.

 

 

 

(Visited 99 times, 1 visits today)