2017 Kimin Yılı?

oroscopo

Yeni yıla günler kaldı hepimizin içinde umut, heyecan var. Acaba yeni yıl bize ne getirecek? Yeni yılda şanslı olabilecek miyim? Sorularınızı cevaplamak için bu ay burçlar hakkında yazı yazacağım. Bütün burçlara iyi, başarılı, sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim.

 

 


 

KOÇicerik (21 MART – 20 NİSAN)

2017’de Satürn’den alacağınız olumlu destek doğru değerlendirmeleriniz sayesinde özellikle, yurt dışı seyahatleriyle ilgili önümüzdeki yıllarda yapılanmanızı sağlayacaktır. Uranüs bu yıl da sizin burcunuzda. Genel  anlamda keyifli bir yıl geçireceksiniz. Orijinal yaklaşımlar, cesaret ve girişimciliğinizle birleşince sağlam projeler inşa edebileceksiniz. Uzmanlık almanız, eğitiminizi tamamlamanız için bu yılı verimli geçirmelisiniz. Yabancı dil öğrenebilir ya da bunu geliştirebilirsiniz. Yıl içinde hukuki davalarınız sizin lehinize sonuçlanabilir .

Özellikle yönetici gezegeniniz Mars’ın mart ayının sonları ve nisan ayında size vereceği olumlu destekle taşınma, yer değişikliği, meslek değişikliği, terfi, yüksek kazanç imkanları sağlayacaksınız. Yine bu yıl, yatırımlar yapabilirsiniz. Yine de olası krizleriniz için, birikimler yapmalısınız. Bir çoğunuzun gelirinde artış olacak. Bu tarihlerde yapacağınız yatırımlar, yıl sonuna doğru size olumlu olarak geri dönecektir. ”Bekarlık sultanlıktır.” ilkesini benimseyen koçlar bu fikirden bir an önce kurtulun çünkü bu yıl sizin için evlilik yılı olabilir.


BOĞA (21 NİSAN – 20 MAYIS)2015te-boga-burcunu-neler-bekliyor

2017 sizin için plan yapma, tasarlama ve özellikle sabit olduğunuz bilinçaltında düşüncelerinizi değiştirme yılı.

Bu yıl yazın, çizin, plan yapın. Değişime direnmeyin. Yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı geliştirin. Eğer birikim yaptıysanız kara gün için kenara bir miktar da para attıysanız, bu yıl krizleri kolaylıkla atlatacaksınız. Bazılarınız için, korkuların su yüzüne çıktığı bir yıl olsa da dönüşüme direnmediğinizde ve değişimi kabul ettiğinizde bu korkuları da atlatabileceksiniz.

Günlük hayatınız, iş yaşamınız, alanında genişleyen ve çoğalan işler güçler sizi biraz yorabilir. Ama bu tempoyu yıl boyu iyi dengelemek için zaman zaman kendinize minik molalar vermelisiniz. Birden fazla işle meşgul olabilirsiniz. Bu da daha fazla kazanç anlamına geliyor. Bu yıl her zamankinden daha tutumlu ve dikkatli olacaksınız. Gereksiz harcamalar isteseniz de pek yapamayacaksınız ve artan kazancınız sizi yatırım yapmaya yöneltecek. Ancak burada abartılı yatırım yapmamaya dikkat edin. Büyük sıçrayış yıl sonuna doğru gelebilir.

Boğaları riskli bir yıl beklediği için bu burçtan olanların küçük şeyler için sevdiklerinin kalplerini kırmamaları, tamiri zor hatalardan kaçınmaları gerekiyor.


İKİZLER (21 MAYIS – 21 HAZİRAN)ikizler-burcu-kadininin-ve-erkeginin-ozellikleri-300x300

Bu yıl, ilişkileriniz, evlilik ve ortaklıklarınızla ilgili her türlü ilişkinizle sınav vermeye ve bu alanda sorumluluk geliştirmeye devam edeceksiniz. Siz çift kısmetli bir burçsunuz. Dolayısıyla değişken doğanız da buna eklenince sabit ve istikrarlı olmaktan sıkılabilirsiniz. Elinizi taşın altına koyacak ve ne istediğinize karar vereceksiniz.
Sosyal çevreniz ve bağlı olduğunuz çevre koşullarınızdaki değişiklikler aslında sürprizli olsa da sizi de memnun edecek nitelikte. Yeni insanların yaratıcılık kanalınızı değiştirdiğini görecek, hayata karşı bakış açınızın da değiştiğine şahit olacaksınız. İnsanlara yansıttığınız sert mizah yüzünden belki de çekinik, sakin insanlar sizdeki eğlenceyi, duygusallığı ve yufka yüreğinizi göremiyordur.

YENGEÇ (22 HAZİRAN – 21 TEMMUZ)354421-3-4-a74f1

Bu yıl, toplumsal imajınız, kariyeriniz ani gelişmelerle değişimler göstermeye devam edecek. Yeni bir meslek edinmek, iş hayatına yeniden dönmek, kendi işini kurmak, emekli olmak, boşanmak, evlenmek gibi toplumsal statünüzü ilgilendiren konularda değişimler söz konusu olabilir.
Ev ve aile konularınızda zorlansanız da aslında bu zorlukların içinde bazı fırsatlar olduğunu, bazı mesajlar olduğunu göreceksiniz. Ya da görmelisiniz.


ASLAN (22 TEMMUZ – 22 AĞUSTOS)aslan-burcu1

Bu yıl, özellikle nisandan itibaren, kaderiniz için önemli bir dönem başlayacak. Girişimlerinizi doğru yapmalı, hedeflerinizi doğru belirlemelisiniz. Kendinizi ön plana çıkaracağınız ve adınızdan bahsettireceğiniz dönem, yılın ikinci yarısında. Bu dönemde Satürn, Uranüs ve Jüpiter’den destek alıyor olacaksınız.

Bu yıl yurt dışı planlarına kapılarınız açık durumda. Mesleğinizde uzmanlaşmak, akademik kariyer yapmak için çaba gösterebilirsiniz. Bazılarınız için yurt dışı iş ve yine yurt dışında eğitim olanakları çıkabilir. İş hayatınızda yurt dışına açılmak, ticaret yapmak da bu yıl gündeminizi oluşturabilir.


BAŞAK (23 AĞUSTOS – 22 EYLÜL)basak-burcu

Bu yıl ipler sizin elinizde ilişkilerinizde ,ortaklıklarınızda , iş hayatınızda hiçlik  , belirsizlik duygusundan kurtulmak istiyoranız öncellikle kontrol manyağı olmayı bırakmalı ve hayatın tadını çıkarmayı öğrenmelisiniz . Kendiniz için yeni planlar yapıp , yeni hayaller kurmak için bundan daha iyi bir yıl olamaz. Bekar başak kızları bu yıl parmağınızdaki tektaşla arkadaşlarınızı kıskançlıktan çatlatacağınız bir yıl olabilir. İlişkisi olan başaklar sevdiklerinizle aranızda küçük tartışmalar olabilir o yüzden bu yıl alltan alma konusunda sabırlı olmanız gerekebilir .

Başaklar bu yıl finansal anlamda şanşlınız yani başak kızları sizi bu yıl GUCCI , CHANEL …  erkeklerde ise BMW , MERCEDES ile görebiliriz ama siz yine de birikim yapmayı unutmayın .


TERAZİ (23 EYLÜL – 22 EKİM)terazi-burcunun-anlasamadigi-burclar-1239

Teraziler bu yıl sizin yılınız. Atılgan olmalı, beklemek yerine kendinizle ilgili ne istiyorsanız onun peşinden gitmelisiniz. Bu yıl size şans getireceğine inandığınız insanlarla tanışabilirsiniz,  bunun sayesinde kendinize güveniniz artabilir.

Aynı zamanda ilişkiler konusunda hassas bir yıldasınız. Yaptığınız atılımlar sizin özgür kişiliğinizi ortaya çıkaracak, bu da var olan  ikili ve ortaklı ilişkilerinize zarar verebilir. Aynı zamanda ortaya çıkaracağınız bu özgür kişilik sayesinde yeni ilişkilere yelken açabilir ve yeni işlere de imza atabilirsiniz.


AKREP (23 EKİM – 21 KASIM)akrep-burcu-kadininin-ve-erkeginin-ozellikleri-300x225

Bu yıl, parasal konular, paraya verdiğiniz ya da vermediğiniz değer, kazanç ve kayıplar konusunda sorumluluk ve irade geliştireceksiniz. Para biriktirmeyi, yatırım yapmayı hedeflemelisiniz. Bu alanda yıl genelinde bazı durumlarda zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Günlük yaşamınız, sağlığınız, çalışma koşullarınız ve iş arkadaşlarınızla ilgili yıl genelinde ani ve beklenmedik durumlar konum değişliğine yol açabilir. İş arkadaşlarınız değişebilir. Çalışma yeriniz ve koşullarınız değişebilir. Bazılarınız için iş değişiklikleri ve buna bağlı olarak yaşam şartlarında değişiklikler olabilir. Bu koşullar parasal kazançlarınızı da olumlu etkileyecektir. Ancak yine de para biriktirin derim.

Adeta bir hazırlık sürecinde olacağınız bu yıl, dahil olmadığınız ve ikilemde kaldığınız her alanda mucize yaşayabilir, bazı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İçe doğru bir büyüme sürecindesiniz. Bunu iyi değerlendirin. Yıl boyunca, yaptığınız planları iki kere düşünüp harekete geçmekte fayda var.


YAY (22 KASIM – 21 ARALIK)yay-burcu

Sahip olduğunuz kesinkin duruşunuzla bu yıl da sınavlarınızla baş edebilceğinize eminim. Zorlanacağınız ama sorumluluk ve irade geliştirdiğiniz bir yıl olacak. Sakın umutsuzluğa kapılmayın, bu kadar uğraşın meyvelerini en yakın zamanda alacağınızdan emin olun. Hayatınızda her konuda  ani değişimler olabilir. Bu yılın sizin için en büyük avantajı sosyal hayatınızda sahip olacağınız başarılar. Kendinize vakit ayırabileceğiniz, aynı zamanda güçlü arkadaşlıklar kurabileceğiniz fakat bunun yanında da sabra  çok ihtiyacınızın olduğu, sınavlarınızın olduğu  bir yıl olacak .


OĞLAK (22 ARALIK – 20 OCAK)oglak-burcu

Yönetmeyi seven burcumuz oğlaklar, siz istemeden kendinizle ve hayatınızla ilgili değişim yapılmasını istemeyenlerdensiniz. Bu yıl kendinizi ve düşüncelerinizi serbest bırakırsanız sizin lehinize olacak köklü değişimler yaşayacaksınız. Çevreniz, ilişkileriniz ve  hayata bakış açınız dönüşüm sürecinde. Kendinizi yeniden yaratacak ve tekrar güçlü temeller atacak destekleriniz mevcut. Çevrenize karşı güç gösterisinde bulunmaktan vazgeçmeniz sizin faydanıza olacaktır. İçinize sindirdiğiniz, sabit olmakta inat etmediğiniz ve ani gelişmelerin altında ezilmeden sakince kararlar aldığınız, süreci rahatlıkla atlatabileceğiniz bir yıl olacak.


KOVA (21 OCAK – 18 ŞUBAT)kova-burcu-kadininin-ve-erkeginin-ozellikleri-300x225

Kovalar bu yıl sizin için çok önemli bir yıl. Çok iyi fırsatlar yakalayacaksınız, bunları iyi değerlendirmelisiniz. Akademik  anlamda ve kariyer anlamında müthiş başarılar gösterebileceğiniz  bir yıl. Bu yıl hayatınızla ilgili aldığınız kararları çevrenizle paylaşmadan önce bu fikirler  hakkında çevrenizin fikirlerini onların ağızlarından laf alarak öğrenin yoksa kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Sosyal çevreniz ve arkadaş gruplarınızda ciddi bir ayıklama ve eleme sürecindesiniz. Bu konuya artık daha ciddi yaklaşıyorsunuz. Sizin için en önemli konu arkadaşlık ve toplumsal hizmettir. Bu yıl bu konularda bazı kısıtlanmalar yaşayabilirsiniz. Bağlı olduğunuz sosyal gruplardan ayrılabilir ve ilişkilerinizi değiştirebilirsiniz. Çok istediğiniz ve sizin için çok önemli olan ”o” konuyla ilgili önce ciddi bir sınavdan geçecek sonra ödülünüzü alacaksınız.


BALIK (19 ŞUBAT- 20 MART) balik

Monoton, sıradan hayatınızda siz bir değişiklik yapmayacağınız için evren size bazı güzellikler hazırlıyor . Bu sayede bu yıl bir sürü sorumluluğunuz ve işiniz  olacak, yeni bir form kazanacaksınız. İnandıklarınız ve hayalleriniz yaşadığınız gerçeklerle çelişerek size zor zamanlar yaşatsa da kendi iş hayatınızda önemli bağlantılar kuracaksınız.  Paranıza bu yıl sahip çıkın ve bolca birikim yapın çünkü bu köklü değişim sizi maddi anlamda kriz sürükleyebilir. Balıklar artık değişim vakti. Kalıplaşmış düşüncenizden kurtulun, denizin dibine doğru yüzüp asıl güzellikleri görmeye hazır olun.


KAYNAKÇA

Astrolog OLGU ILGIN

(Visited 70 times, 1 visits today)