2019 Moda Trendleri

2019 bahar sezonunda  artık oldukça rahat edebileceğiz. Bu sezonda rahatlığımız ve tanımadığımız her renk ve şekilleri görebileceğiz. Aslında şunu diyebiliriz, iki bin on dokuz eşittir bizim rahatlık seviyemiz. Tabiki bazı istisna noktalar bulunmaktadır, bugün ise onlardan bahsedeceğiz.

New York, Paris, Londra ve Milano moda haftalarında gördüğümüz gibi çok fazla ”büyük (tek) parçalar” oldukça fazla sunulmuştur. Büyük Parçalar ise ekstra bol gelen kazaklar veya oldukça büyük ve kaba gösteren ayakkabılar özellikle ön plana çıkmıştır. Önümüzdeki aylarda aslında bahar aylarında görebileceğimiz şeylerden biridir bu, hatta bunun ismi İngilizce’de ”oversized” adını kullanılmaktadır günümüzde. ”Oversized” denilen kıyafetler ise Balenciaga, Prada, Yeezy by Kanye West gibi markalar ile öne çıkılmıştır.

Günümüzde çoğu insanların korktuğu şey, bugünkü trendlerimizde bulunmaktadır. Yılan ve yılan derisi. Şimdi soracaksınız Yılan ve yılan derisi derken? Şimdi şöyle, yılanı günümüzdeki moda trendlerimize getiren marka ise Gucci’dir. Gucci markası ön plana çıkmak için süt yılanını kullanmıştır ve oldukça başarılı bir imaj çizmiştir Dünya’ya, bu sayede Gucci Dünya üzerinde büyük bir aydınlanma dönemi yaşamıştır kaplanıda ön plana çıkartarak tabiki. Peki yılan derisi? Yılan derisi günümüzde nadiren gerçek hali bulunur fakat Zara gibi mağazalarda yılan derisinin ‘sahte’ hali bulunmaktadır. Yılan deri ile kaplanmış tayt, eşofman, pantalon, kazak, bluz ve bunun gibi kıyafetler günümüzde oldukça fazla görülen trendlerden biridir. Aslında şunu diyebiliriz ki herkesin dolabında mutlaka bulunması gereken parçalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

 

Üst ve pantalondan bahsettikten sonra geriye ayakkabı kaldı. Ayakkabılarda ise bu önümüzdeki ay yine kaba gösteren büyük spor ayakkabıları ve uzun botlar olarak adlandırabiliriz. Aslında düşündüğümüzde bahar ayında kim daha bot giyiyecek sorusunda geldiğimizde, evet çoğu insana saçma gelir fakat moda dünyasında ”saçma” diye bir kelime asla kullanılamaz. Moda dünyasında saçma bir şey var ise insanların bazı tarzlarının  saçma olduğunu düşünmesidir. Bu uzun botlar ise elbise, pantolon, etek ve tulum gibi bir çok kıyafetlerinin altında görebileceğiz takip edilen sezonlarda. Peki ya büyük ve kaba gösteren büyük spor ayakkabılar? Bu ayakkabılar ise yine Balenciaga, Adidas, Alexander McQueen, Gucci gibi markalarda ön plana çıkmıştır. Bu ayakkabıları yine her türlü kombin ile görebilir ve uydurabilir.

Gucci Flashtrek sneaker

 

 

Balenciaga Triple S (ugly sneakers)

 

 

 

Peki ya renk konusunda? Renklerde ise serbest olarak görünüyor şu anda. Hatta ve hatta neon pembe, sarı ve özellikle neon yeşil rengi çok fazla önümüze çıkacaktır takip edilen sezonlarda. Spor yaparken, öylesine dışarı hava almak için çıkarken veya bunun gibi herhangi bir neden için bu rengi içeren bir kombin ile dışarı çıkmak artık mümkün olacaktır. Sadece renk olanaklarımız büyümüyor bunun dışında ise şekiller dünyası da genişlenmektedir. En sonunda aslında şunu diyebiliriz ki saçma ve rahat olan her şey bu önüzdeki bahar da Vogue ve moda haftalarında önümüze çıkacaktır.

2019’da göreceğimiz neon tonları

 

(Visited 81 times, 1 visits today)