2019’da İş Sahibi Olmak

Günümüz teknolojisi birçok işimizi kolaylaştırıp birçok problemi de çözebilir ve bizi zaman ve malzeme harcamaktan da kurtarır.Ayrıca bir eğlence aracı olarak da kullanılabilir. Ancak siz bu teknolojiyi iş için kullandığınızda harikalar yaratabilecek bir araca dönüşür. Sizin için hesap yapar; bilgilerinizi saklar ve gereken her bilgiyi önünüze serer. Hem de bunların hepsini saniyeler içinde başarır. Bize de bu teknolojiyi kullanmak kalır. Tabi ki bize de bu teknolojiyi kullanmak kalır derken başından hiç ayrılmayıp bütün işlerimizi onunla yapmalıyız demiyorum. Demek istediğim şey kendimizin de birkaç şey yapması gerektiği ve her işimizi halletmek için teknolojiyi kullanmamamız gerektiğidir. Ancak günlük yaşantımızda teknoloji tam anlamıyla kölemiz olmuş durumdadır öyle ki onun sayesinde artık iş için bile evden çıkmamız gerekmeyecek. Çünkü işinizi evden yapabileceğiniz bir çok iş alanı şu anda hayatımızdadır.

Bence bize hem zaman kazandıran hem de bilgi sağlayan teknolojinin bizi aslında olduğumuz yere çivilemektedir. Bize çoğu imkanı tanıyıp işimizi kolaylaştırdığı gibi bizi kendine de bağımlı hale getirmektedir. Ve biz bir süre sonra onsuz hiçbir şey yapamayacağız. Belki de teknolojinin bizi kendine tutsak etmesi iyi bir şeydir. Çünkü onun sayesinde inanılmaz icatlar yarattık. Ayrıca aynı teknolojinin iş için de kullanılması bu sebeplerden dolay iyi bir şey olabilir ve bunun sayesinde artık insanlar evden çıkmak zorunda kalmıyorlar. Bunun işverenler üzerindeki etkisini tam bilmesem de işverenler için bir kolaylık olabilirler. Çünkü iş yerindeki masraflardan da kaçınmış olacaklardı. Evde çalışmak bence çalışanların üzerinde de olumlu bir etkisi vardır. Evde çalışmanın çalışanlar için de mükemmel bir fırsat olduğunu düşünüyorum  çünkü çalışanlar evde çalışırken hem rahat olacaklar hem de çalışma verimleri artmış olacak. Ayrıca insanlar evlerinde kendileri ile baş başa kalacak ve toplu bir şekilde çalışmanın yarattığı stresten ve dikkat dağınıklığından uzak kalmış olacaktır. Bence bu çalışanı psikolojik bakımdan rahatlatacaktır.

Sonuç olarak her yanımızda olan teknoloji sayesinde onca işi çok kısa bir süre içinde başarıp hem zamandan hem de malzemeden kazanabiliyoruz ve bunu iş için kullanarak harikalar başarabilecek bir duruma gelmiş bulunuyoruz. Ayrıca bu teknolojinin evde çalışabilmek için kullanılması hem işveren hem de çalışan için mükemmel imkanlar sunduğunu da düşünüyorum. Bence bu sitem daha geliştirilir ve hem çalışan hem de işveren için daha fazla imkan oluşturulursa evden çalışmak hepimizin geleceği olabilir.

 

 

 

(Visited 107 times, 1 visits today)