2019’dan Beklentim

Evet,hepimizin beklentirlerinin oldukça büyük olduğunu düşünüyorum.Tabii ki hepimiz sağlık,huzur,aşk istiyoruz.Kiminin aşkı var huzuru yok;kimisinin huzuru var aşkı yok.Kiminin parası var mutluluğu yok.Peki benim istediğim ne bu 2019 yılından?

  1.   Ben ilk olarak çok fazla para istiyorum.Arkadaşlarımla dışarda gezmeyi seven birisi olduğumdan,parayı da fazla harcıyorum.Paramın beni kısıtlamasını istemiyorum.O yüzden milli piyangoyu kazanmak güzel olurdu.
  2. Ünlü olmak istiyorum.Yaz mevsiminde bunun için girişimler de yapacağım.O yüzden bana şansını getirsin 2019.Tanınan birisi olmak ve gözlerin üstümde olmasını istiyorum.
  3. Ailemle ülke ülke gezmek istiyorum.Dünyayı gezmenin zor olmadığına inanıyorum ve herkes hayatında en az bir kere bunu yapmalı.Seyahatin benim gözlerimi açacağına ve farkında bir insan yapacağına inanıyorum.En önemlisi ise bu gezilerin çok eğlenceli geçeceğine güveniyorum.Dünyayı görmek bana ekonomi, politika, tarih, coğrafya ve sosyoloji gibi bir okulun sunamayacağı bir eğitim kaynağı sunar bana kalırsa.Kısaca hızlı öğrenebilirim.Yeni şeyler deneyebilirim ve görebilirim.Bunu hep isteyip,hayal kuruyordum.Gözümde canlandırıp ”çok güzel” diyordum.Yani bir çeşit rüyalarım gerçek olacak.Torunlara anlatacak hikaye çoğalır hem.
  4. Arkadaşlarımla aramın bozulmamasını istiyorum.Onları gereğinden fazla seviyorum.Sadece onlarlayken mutlu oluyorum.
  5. Hayatın beni mutlu etmesini ve sıkmamasını istiyorum.
  6. Hayatımda artık düzenli birisinin olmasını istiyorum çünkü uzun zaman boyunca hep inişli çıkışlı ilişkilerim oldu ve tam bir yerese duracakken yani tam “işte bu benim kızım” dediğim zaman daima ya aldatıldığımı öğrendim ya da ayrılmak istedi. Bu zamana kadar kimi sevdiysem, kimi gerçekten hayatımda istediysem hepsi tek tek gitti. Bu konuda sadece şunu istiyorum, 2019 bana öyle birini getirsin ki hem o beni sevsin hem ben onu, her şeyimiz birlikte olsun bir kız arkadaştan ziyade bir sırdaş olsun hayat arkadaşım olsun istiyorum. Birbimizi özleyelim uzun süre görüşemeyelim ama sonra öyle bir görüşelim ki bütün özlediğimiz saniyelere, dakikalara, günlere değsin istiyorum. Zaten hep derler ya “ özelemek güzel bir şeydir, eğer sonunda kavuşmak varsa” tam da böyle bir ilişki istiyorum. Evet, belki daha çok gençim bunun için ama yine de artık hayatımda tek bir kişinin olmasını istiyorum.
  7. Biraz da ders çalışma isteği istiyorum tabii ki bu zamana kadar hep derslerden dolayı annem ve babam ile tartıştık. Hepsini bitirmek istiyorum onların istediği gibi bir evlat olmak istiyorum. Babam ve annemin beni artık dersler konusunda sıkmamasını istiyorum. Bunun için de tabii ki başta benim ders çalışma isteğimin gelmesi gerekiyor. Zaten bu ara başlamış olduğum düzenli çalışma planıma uyuyorum ve uzun zamandır annem ve babam ile bu konuyu açmıyoruz. Umarım 2019 ve ilerisi için de hep böyle devam eder.
  8. Son olarak ailem ile birlikte mutlu ve sağlıklı olmak istiyorum. Çevremdeki bütün insanlar da dahil olmak üzere herkes mutlu olsun. Hepsi daima sağlıklı kalsın. Çünkü hepsinin bende ayrı bir yeri var.

 

(Visited 130 times, 1 visits today)