2020 YENİ YIL

2020 yılı yeni bir yıl olacak. Yılbaşı ağaçları pırıl pırıl parlayacak. Yeni hediyeler gelecek. 2019 yılına ait 365 gün 6 saat tamamlanmış olacak. İnsanlar eski olayları unutup yeni umutlarla yeni bir yıla adım atacak. Herkes daha mutlu olacak. Başka ülkelerde, dinlerde yeni yıla Noel denir. Noel baba gerçekte yaşamış mı bilinmiyor. Bir görüşe göre Antalya’nın Demre ilçesinde yaşadığı anlatılmaktadır. Büyükler çocuklara Noel baba kostümüyle hediyeler dağıtıyor. 31 Aralık akşamı yeni yılı beklerken çocuklar büyüklerle birlikte tombala oynayarak saatlerin gece on ikiyi göstermesini bekliyorlar.

Halk arasında yeni yıla nasıl girersen tüm yılın öyle geçeceği inanışı vardır. Bu nedenle hep birlikte yeni yıla gülen yüzlerle mutlulukla sevinçle girmek çok önemlidir.

Örneğin:

yeni yıla uyuyarak girersen bütün yılı uyuyarak geçirirsin. İnsanlar istedikleri bir hediyeyi yazarak çorabın içine koyar ve asarlar. Noel Baba içine hediyeler bırakır diye bir inanış vardır. Yeni yıla iyi dileklerle girmek için herkes birbirine hediyeler alır. Mutluluk bulaşıcıdır.

Yeni Yıla girmeden önce yılbaşı ağaçları süslenir. Üzerine ışıklar takılır, Ağaçlar parlayarak bulundukları mekana mutluluk saçarlar.

(Visited 91 times, 1 visits today)