2020 YILINA SELAM

2020 YILINA SELAM

2019 yılını bitirip 2020 yılına girerken, çok heyecanlıyım. Yeni yıla girmek, yeni başlangıçlar, geçmişin yükünden kurtulmak, umut ve hoşnutluk duyguları uyandırıyor. Yeni yılı kutlamak bile ayrı bir keyif. Tarif edilmemiş duygular var içimde.

2020 yılına ailemle birlikte girmek ve parti yapmak istiyorum. Onlarla zaman geçiremediğimden değil, onlarla zaman geçirmekten hoşlandığım için ailemle yeni yıla eğlenceli bir başlangıç yapmayı diliyorum. Bir de kar yağsın istiyorum. Kar olmadan yeni yıl olmaz. Bembeyaz kar, temizlesin her yeri, güzel olsun çevremiz. Kar yağarsa, kardan adam yapmak istiyorum. Bir de burnuna Beypazarı havucu koymak, gözlerine kocaman siyah zeytin yerleştirmeyi hayal ediyorum. Kollarını da ağacın dallarından yapabilirim. Babamın fötr şapkasını ödünç alabilirsem kardan adamın kafasına giydirebilirim belki.

Evimizin salonuna kocaman bir çam ağacı koymak istiyorum. Sanırım annem internetten sipariş etti. Onu Noel Baba aksesuarları ile güzelce süslemek, biriktirdiğim paralarla alacağım hediyeleri ağacın altına koymak ve zamanı geldiğinde açmak istiyorum. Belki kardeşim Bilgehan ile biraz didişiriz. Fena olmuyor, hani. Ben gitarımı çalarım, Bilgehan da ukulele çalar, eğleniriz. Başka bir şey beklemiyorum hayattan. Ben mutluyum böyle. Olağanüstü bir beklentim yok kısaca.

Herkesin yeni yılını kutluyorum. Sağlıklı ve esenlikli güzel günler geçirelim evde, okulda, yurtta ve dünyada. Kavgalar, savaşlar olmasın. Birlik, barış, hoşgörü olsun. Kısaca insan olarak değil, insanca yaşayalım bu hayatı. Güzel bir yıl olsun.

Ege SALDIRIM

6-B

(Visited 73 times, 1 visits today)