2020 Yılından Bu Yana Bazı Değişiklikler

2020 yılından itibaren tüm dünyayı tuhaf bir titizlik sardı. Örneğin eskiden kimse yanında kolonya, dezenfektan bulundurmuyordu. Ama şimdi herkes yanında kolonya gibi temizlik malzemeleri bulunduruyor. Herkes her gün evini çamaşır sularıyla temizler oldu. Eskiden marketten alınan eşyalar olduğu gibi dolaplara yerleştirilirken, şimdi deterjanla silmeden kimse dolaplara yerleştiremez oldu.

Bu değişikliğin sebebi ise Covid-19 salgını. Bu salgın yüzünden devlet sokağa çıkma yasakları getirdi. Eskiden her hafta sonu sinema, tiyatro, alışveriş merkezleri ve oyun salonları gibi bazı yerlere giderdik. Parklarda, piknik alanlarında gönlümüzce koşup oynarken şimdi sadece evlerimizin bahçesinde maske altından hava alabiliyoruz. Hatta artık günün yarısını evde uyuyarak, uzaktan eğitimle ve teknolojik aletler ile geçiriyoruz.

Biz çocuklar artık okula gidemiyoruz. Uzaktan erişim sayesinde derslerimize girebiliyoruz. İlk başlarda çocuklar bu salgından dolayı okulların tatil olmasına çok sevinmişti. Ama şimdi çocuklar dört gözle okulların açılmasını bekliyor. Tabii ki ben de… Artık herkesi yeni ve zor bir hayat bekliyor galiba.

(Visited 15 times, 1 visits today)