2021

2021’de ne yapacağım? 2021 için aslında hepimizin isteği ortak. COVID-19’un bitmesi ve 2020 kadar lanetli bir sene olmaması. Benim kişisel olarak 2021 için dileklerim ise bunlardan farklı. Öncelikle yaşımın artması beni ehliyete daha yaklaştıracağı için mutluyum. Bunun dışında ise bazı hedeflerim var. Bu hedeflerim hakkında sonraki paragrafta konuşmak üzere.

Bu seneki hedeflerim üçe ayrılıyor. Birincisi spor ile ilgili hedeflerim, ikincisi ders ile ilgili hedeflerim, üçüncüsü ise müzik hakkındaki hedeflerim. Bu arada bu sıralama önem sırasına göre değil. Spor ile ilgili hedeflerim birincisi basketbol tabii ki. 2021’de smaç basmak istiyorum. Bunun için daha sağlıklı beslenip kilo vermem gerekiyor. Bu yüzden daha sağlıklı beslenmem gerekiyor. Şekeri hayatımdan çıkartmam gerekiyor. Bununla beraber aslında spor ile ilgili ikinci hedefimde tamamlanmaya başlıyor. Sporla ilgili 2. Hedefim ise yağ yüzdemi azaltmak.

Her neyse şu anda bunu hiçbir öğretmenimin önemsediğini düşünmüyorum onlar bir an önce derslerle ilgili hedefimi anlatmamı bekliyorlar ama ben hemen onu anlatırsam bu bloğun devamını okumadan geçerler bu yüzden sıra üçüncü hedefte.

  1. hedefim olan müzik ile ilgili hedeflerimin birinci maddesinde ise saksafon çalmamı geliştirmek var. Bu hedefimden sonra ise kendi müziğimi çıkarmak. Müzik çıkartma işini ise sınıf arkadaşım Efe ile yapmaya şimdiden başladık henüz pek bir sonuç alamadık ama alacağımızdan eminim kendisi çok iyi gitar çalar ve teknoloji işlerinde iyidir. O da bu bloğu görürse ki muhtemelen görmez ona da çok teşekkür ediyorum. Bu hedeflerim şimdi çok uzak görünse de istersem her şeyi yapabilirim diyerek bu konuyu da kapıyorum.

Gelgelelim dersle ilgili hedeflerime.  Bu hedeflerimin en başında ise Alevel derslerimi başarıyla tamamlamak var. Bu hedefimden sonra ise Almanya’da bir üniversite kazanmak istiyorum. Tabii Almanya’da okumak için Almanca da bilmem gerekir bu yüzden Almanca öğrenmek de akademik hedeflerim arasında. Tabii ki Almanya’da okumak istiyorum demek ulusal dersleri salacağım anlamına gelmiyor. Ulusal üniversite sınavı yani YGS’de bir hedefim yok diyemem çünkü Alevel derslerini vermek epey zor. Alevelları versem de vermesem de YGS’ye gireceğim Almanya ya da başka bir Avrupa ülkesinde iyi bir üniversite kazansam bile. Çünkü Almanya’da kazandığım üniversite bedava bile olsa orda konaklama ücreti illaki olacaktır ve ben YGS ile Türkiye’de ODTÜ gibi bir üniversite kazanırsam bu ailem ve benim geleceğim için daha iyi olacaktır ne de olsa daha fazla paramız olmuş olacak ki yolda küçük kardeşim olduğu için para onun eğitim için işe yarayacaktır.

Benim 2021 için isteklerim bu kadar. Tüm bu yazdıklarımdan daha önemli bir şey var ama ve bundan hiç bahsetmedim. Çevremdeki insanların ve sağlıklı olmayı hak eden insanların sağlıklı olması.

(Visited 34 times, 1 visits today)