2021’de Gerçekleşmesini İstediklerim

Birçok insan bu berbat yıl 2020’den kurtulmak, sonunda 2021’e varmak için sabırsızlanıyor. Bazıları COVİD-19 çılgınlığının bitmesini, bazıları ise küresel ısınma ve orman yangınları gibi olayların son bulmasını diliyorlar. Benim dilediklerim farklı ama:

İstiyorum ki, evet, bu orman yangınları durmalı. Ama Covid-19 insanlardan kurtulsun, doğal yaşam yeniden düzenini bulsun. İnsansız bir Dünya kat kat daha iyi olur bence. Bütün insanlar için söylüyorum.

Düşünün: Dodo kuşları, mamutlar, bazı kaplan ve gergedan türleri gibi birçok canlının soyu atalarımız yüzünden tükendi. Yangınların büyük kısmı bizim suçumuz. Kim bilir kirlettiğimiz sularda ve topraklarda kaç tane canlı zarar gördü. Bize hiç zarar bile vermeyen köpek balıkları ve Kaniform (ayı ,kurt ,tilki gibi) hayvan türleri sadece eğlence için avlanıyorlar. Kaç tane ağaç kesildi şehir için, kağıt için.

Açıkçası bunun gibi bir Dünyada yaşamaktan memnun değilim, umarım bütün o hayvanları, ağaçları, kırları mahvettiğimiz gibi de soyumuz mahvolur, her şey huzura bürünür yeniden.

(Visited 186 times, 1 visits today)