2022’DE NELER OLABİLİR?

2022’de NELER OLABİLİR

2022 yılında uyandığım ilk sabah televizyonda “Covid-19” hastalığının bittiğini ve artık etrafta maskesiz, özgürce gezebildiğimizi öğrensem çok şaşırır ve sevinirdim. Bu pandemi yüzünden iki yıl boyunca evde kalmak ve uzaktan eğitim görmek zorunda kaldık. Sevdiklerimizle ve arkadaşlarımızla görüşemedik. Etrafımızda ve dünyada birçok insan bu hastalık yüzünden hayatını kaybetti. Yeni yılda bu hastalığın dünya üzerinden bir şekilde silinmesi ve daha fazla insanın bu hastalık yüzünden bu hayatını kaybetmemesini istiyorum.

Ülkemizde yaşanan ekonomik krizin dolar kurundaki artıştan dolayı Türk lirasının sürekli değer kaybetmesi, buna bağlı olarak da enflasyonun artması sonucunda her şeyin fiyatının artması ile insanlar ellerindeki para ile daha az alışveriş yapmaktadır. Bu da insanlarda mutsuzluğa neden olmaktadır. Ülkemizi yönetenlerin dolar kurundaki artışı ve enflasyondaki hareketliliğe müdahale etmesini umuyorum. Bu yüzden de isteyeceğim ikinci şey doların değerini kaybetmesi olurdu.

 

Benim bu aralar çok istediğim bir oyun aleti vardı. Sanal gerçeklik gözlüğü. Kendine özel kumandaları ve gözlüğe benzer bir kafalığı var. Herhangi bir oyuna girince kafanı ne yöne çevirirsen oraya bakıyor ve kollarını harekete ettirince de oyunda kolların hareket ediyor. Eğer o bende olsaydı çok sevinir ve şaşırırdım. Çok uzun zamandır sahip olmayı beklediğim bir oyun aleti.

Corona - avusturya'YA SEYAHATSon Dakika: Dolardan yeni rekor geldi! Güncel kura göre 14 lirayı geçti

(Visited 8 times, 1 visits today)