2022’den Beklentilerim

2022 yılına girmemize çok az zaman kaldı. Yeni yıldan tabi ki önce kendim için dileklerim var. 2022’de basketbolda iyi bir oyuncu olmayı istiyorum. Takımımın yıldızı olabilmeyi çok istiyorum. Basketbolda iyi smaç basabilmek için boyumun hızla uzamasını istiyorum. Başarılı olmayı istiyorum. Bilgisayar oyunlarına da merakım var. 2022’de iyi bir oyun bilgisayarına sahip olmayı çok istiyorum.

2022’den dünya için beklentilerime gelirsek; öncelikle salgın hastalık olan ve bir sürü insanın ölümüne sebep olan covid 19’dan kurtulmayı diliyorum. Bu hastalıkla İnsanlık zor bir sınav veriyor. Milyonlarca insan sevdiklerini kaybetti. Dünyaya hem manevi hem de maddi çok zarar verdi. Bütün ülkelerin ekonomileri bozuldu. Bu bizim ülkemizde de çok yaşanıyor. 2022’de ülkemizin ekonomik refah içinde olmasını bekliyorum.

2021 yılı bütün dünya için çok sıkıntılı geçti. 2022 yılı hiç sorunsuz geçerse çok şaşırırım. Depremler, sel felaketleri, orman yangınları, kuraklık, tsunamiler, yanardağların patlaması hepsi bu sene içinde gerçekleşti. Önümüzdeki yılda hiçbirinin olmamasını diliyorum.

Dünya  önümüzdeki sene barış içinde olursa çok şaşırırım. Savaştan kaçan insanlar ülkelerini terk edip  Avrupa ülkelerine sığınmaya çalışıyorlar. Bu insanları Avrupa ülkeleri üçüncü sınıf vatandaş olarak gördükleri için ülkelerine kabul etmiyorlar ve insanlık dışı yaşama maruz bırakıyorlar. Avrupa ülkeleri mültecilere kapılarını açarsa çok şaşırırım.

2022’de savaşlar olmasın, barış olsun, insanlık kazansın istiyorum. Bütün  insanlığın ırkçılık yapmadan sevgiyle yaşamasını istiyorum.

 

 

(Visited 2 times, 1 visits today)