2030’Da Dünyamız Nasıl Bir Yer?

Şu an çocuklar televizyona ,tablete, telefona ve bir çok elektronik araca bağlı yaşıyorlar.Peki şu an böyle isek 2030 yılında nasıl bir yerde yaşayacağız hiç düşündünüz mü?

Bir sabah uyandım.Pencereyi açtım.Ama hiç kimseyi bulamadım.Sizce neden?Çünkü kimse top oynamıyor herkes elektronik aletlere bakarak yaşıyordu.Bugün doktordan randevu almıştık.Hastaneye gittik.Hiç doktor bulamadık.Etrafıma baktım baktım kimse yok.”KİMSE YOK MU?!!!” diye bağırdım.Arkamdan bir robot geldi .”Beni mi arıyorsun küçük kız diye sordu.İlk önce korktum.Ama sonra sordum”burada niye doktor yok” dedim.O da “doktor benim” dedi.Bir yerleri gezerken bir anda ameliyathaneyi gördüm.Orada da doktor yoktu…

 

 

Doktora gitmemizi gerektiren durumların %80'i yapay zekaya sahip makineler ya da insansı robotlar tarafından müdahale edilip çözülebilecek.

Hemen oradan uzaklaştım.Hamburger yemeye gittim.Bizim dilimizde olan yani TL verdim.Ama bana garipçe baktı.Meğersem artık her yerde bitcoin kullanıyorlarmış.Verdim paramı…Hizmet veren restoranların yüzde doksanı üç boyutlu olacakmış. Hamburgerimi yedim .Dışarı çıktım artık buraya alışmıştım.Derken….

Hizmet veren restoranların %90'ı yemeklerini 3 boyutlu yazıcıları kullanarak yapacak.

 

 

 

 

Tüm küresel finansal işlemlerin %10'u Bitcoin veya Bitcoin benzeri kripto paralarla yapılacak.

Arabalar gidiyordu.Ama sürücüsüz.Bir an kaza yapacak sandım.Ama yapmadı.

 

Karayollarında kullanılan araçların büyük bir kısmı sürücüsü olmadan seyahat edebilecek.

Buna çok şaşıracaksınız.Artık uzay turizmi de olacakmış.Yani uzayda bir otel düşünsenize.Çok güzel olur.Bu arada su kaybıda kalmayacak atmosferden su ihtiyacı karşılayacak.

 

 

 

Su ihtiyacının %100'ünü atmosferden karşılayan bir şehir varolacak.

Bu hayatı yaşamak çok zor.Ben 2019’a geri dönmek istiyorum dedim.Arkamdan bir robot geldi.Zaman makinesi yapmış .Kaçıncı yıla gelmek istediğimi söyledim ve beni o zamana götürdü.İşte şimdi çok mutluyum.Ve 2030’a gelmek istemiyorum.

 

 

(Visited 96 times, 1 visits today)