2030’da Neler Olacak?

Herkese merhabalar. Bu yazımda sizlere bilim alanında 2030’da neler olacağı hakkında birtakım bilgiler vereceğim. Fakat başlamadan önce birkaç noktaya değinmek istiyorum. Bildiğimiz gibi dünyada en çok gelişmiş ülkelerden biri olan Japonya’dır. Bu yüzden birkaç kişi ilk önce Japonya adlı ülkenin gelişeceğini düşünüyor. Elbette ilk önce Japonya gelişecek diye bir şey yok. Bu ülke farklı bir ülke de olabilir. Ama bana soracak olursanız ben de Japonya derim. Fakat bir noktaya daha değinmek istiyorum. Çin adlı ülkede bazı restoranlarda ROBOT garson kullanılmaya başlamıştır. Bu olay 2012 yılında olmuştur ve ben de bu haberi ilk duyduğumda ağzım açık kalmıştı. Ne kadar farklı bir şey olsa da teknolojik bir şey ve inanın ben de Türkiye’nin geleceği nasıl olacak diye çok merak ediyorum. En son yaşanan olaylarda Türkiye’nin ocağına ateş düştü ve bu süreç böyle devam ederse yolumuz pek fazla aydınlık olmayacak. Bizi engellemeye çalışıyorlar. Ama Türkiye de gelişmekte olan bir ülke ve ben Türkiye’nin aydınlık bir geleceği olacağına inanıyorum inşallah dilediğim gibi yolumuz aydınlık olur.

Neyse arkadaşlar. Herkesin bildiği gibi uzmanlar UÇAN ARABA geliştiriyorlar ve bu durumda gelecekte uçak yerine uçan araba kullanacak olabiliriz. Gelecekte bazı insanlar yer çekimi kuvvetinin azalacağını söylüyor ve arkadaşlar gerçekten bu olabilir çünkü kullandığımız deodorantlar ozon tabakasını deliyor ve bu yer çekimi kuvvetini azaltıyor.

Artık madde madde sizlere 2030’da neler olacağını net bir şekilde anlatayım.

1: Robotlar meydana gelecek.

2: Robotlar antlaşmaya gidecek.

3: Uzay savaşları başlayacak.

4: Uzayda yaşam meydana gelecek.

5: Gerekli ameliyatlarımızı robotlar tarafından olacağız.

6: Bitcoin kripto adlı para birimi olacak.

7: Tüm yeni yapıların %20’si 3 boyutlu yazıcıdan çıkmış yapılardan oluşacak.

8: 2 milyar iş yok olacak ve iş kaybı yaşayan insanlar yeni alanlara yönelecek.

9: Uçan araba meydana gelecek.

10: Arabaları bizlerin kullanması gerekmeyecek arabalar otomatik olacak.

11: Su ihtiyacını atmosferden karşılayan uzayda bir şehir olacak.

12: Yeni bir eğitim sistemi kurulacak.

13: Birkaç üniversite kapatılacak.

14: İnsanların hayvanlarla konuşabilmesini sağlayan bir iletişim sistemi kurulacak.

15: Orman yangınlarının % 5’i azaltılacak.

Evet arkadaşlar bu konu hakkında sizlere  ilginç bilgiler vermeye çalıştım ve bu bilgiler umarım  birçok kişinin işine yarayabilir. Her şeye rağmen yaşamak güzel.

 

 

 

 

 

(Visited 204 times, 1 visits today)