23 NİSAN

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’dır.Bu bayramda tüm çocuklar büyük bir coşku ile bayramlarını kutlarlar.Okullarda ise 23 Nisan için kutlamalar olur.Kimileri dans eder ,kimileri ise şarkı söyler ve hem veliler hem de çocuklar mutlu olur.23 Nisan’ın hikayesi ise daha başkadır.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,Türkiye’nin resmi bayramlarından biridir.Türkiye Cumhuriyet’inin ilk cumhurbaşkanı Atatürk tarafından dünya çocuklarına hediye edilmiştir.

Bu bayram, Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan 23 Nisan ve 1 Kasım 1922’de saltanat sisteminin kaldırılmasıyla, önce 1 Kasım olarak kabul edilen, sonra 1935’te 23 Nisan Bayramı ile birleştirilen Hâkimiyet-i Milliye Bayramı  1927’de ilan ettiği ve ilki Atatürk’ün himayesinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı‘nın kendiliğinden birleşmesiyle oluştu.

Atatürk, böyle bir günü çocuklara armağan eden tek liderdir .Çocuklar bu günün kıymetini bilmelidir. Atatürk’ün bu günü hediye etmesinin en temel nedeni ise geleceği çocuklar yöneteceği için onların böyle kavramları şimdiden öğrenmeleri gerektiğidir.Bu yüzden ise Atatürk’ gelecek çocuklarındır .’demiştir.Sonuç olarak 23 Nisan tüm çocuklar için büyüleyici olmalıdır.

(Visited 36 times, 1 visits today)