23 Nisan Gezisi

23 Nisan Gezisi

     Bir akşam babam eve geldiğinde “Ceylin sana bir sürprizim var. Bunu duymaya hazır mısın” dedi. Ben çok heyecanlandım. Babamın ne söyleyeceğini çok merak ettim. Babam bana hafta sonu İstanbul’da Legoland’e gideceğimizi söyledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda annem ve babam ile birlikte İstanbul’a gittik.

İstanbul çok güzel ve çok büyük bir şehirmiş. Boğaz köprüsünden geçtik. Denizin üzerinde çok yüksek uzun bir köprüydü. Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan köprüymüş. Legoland Avrupa yakasındaymış.

Legoland’e girerken fotoğrafımızı çektiler. İçeri geçince Dünya’nın önemli yerlerinin minyatürlerinin Lego parçaları ile yapılmış hali olan “Miniland” vardı. Ben orayı çok beğendim. Sonra 4 boyutlu sinemaya gittik. Lego filmini izlerken hem koltuğumuz sallandı hem de üzerimize su fışkırttılar. Çok komik ve eğlenceli bir sinemaydı biraz ıslandık. Daha sonra Vagona binip Lego tünelinde gezinti yaptık. Tüneldeki oyunun sonunda tepeden vagonumuza minik Lego parçaları yağdı bizde onları topladık.

     Lego parçaları ile dolu havuzlarda kendimize oyuncaklar yaptık. Merlin’in atlı karıncasına bindik.

     Daha sonraki gün ise “Madame Tussauds “müzesine giderek ünlülerin balmumu heykellerini gördüm ve fotoğraf çekildim.

     Babamın 23 Nisan Çocuk Bayramı sürprizi çok güzeldi.

(Visited 64 times, 1 visits today)