23 Nisan’ın Anlam ve Önemi

Merhaba!

Bugün sizlere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlam ve önemini anlatacağım..
23 Nisan neden önemli bir gün? Çünkü Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan’da TBMM’yi kurarak o günü çocuklara armağan etmiştir. O tarihde 23 Nisanı nese ve coşkuyla kutlarız. O gün farklı kültürden çocuklar gelir ve misafirimiz olurlar. Biz onlara kültürümüzü, müzelerimizi ve tarihi yerlerimizi tanıtırız. En önemlisi de bugünü bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün yattığı yer olan Anıtkabir’i gösteririz. Ülkemiz için yaptıklarını analatırız.Cumhuriyetimizin temel dayanağı olan devrimlerden söz ederiz.

Image result for 23 nisan

Ulusal bilinci yüksek, hoşgörülü, barıştan yana yeni nesillerin yetişmesi için zemin hazırlamak. Yeniliğe açık, bütün dünya ile barışık toplumların öncüsü olmak çok önemlidir. Bunun içinde Atatürk gibi liderlere ihtiyacımız var. Bütün kesimleri kucaklayan, ayrımcılıktan uzak, birleştirici dil kullanan, yeni öderlere şiddetle ihtiyaç duymaktayım. Onun için Anıtkabir, önemli bir kültürel merkez. Kendimizi orda birlik duygusu içinde bulabiliyoruz. Ulusal bütünlük içinde bütün renklerimiz aynıymış duygusu içinde kendimizi bulabiliyoruz.

Burada bize düşen görev, hiç bir bayramımızı atlamadan, Atatürk’ün bize armağan ettiği özel günleri yaşamak ve yaşatmaktır. Bizden sonraki nesillere de bunu en iyi şekilde anlatmaktır.
Ne mutlu Türküm diyene!…

(Visited 530 times, 1 visits today)