Kardeşlik

 

Merhaba sevgili okuyucularım. Bugün kardeşlikle ilgili bir yazı yazacağım. Kardeşlik çok önemili bir şey. Ne olursa olsun kardeşinizi üzmeyin.

Biz üç kız kardeşiz. En büyük benim. Ortanca kardeşim altı yaşında. Küçük kardeşim ise bir yaşında. Bizim hepimizin arasında beşer yaş var. En büyük olmak bazı yönlerden iyi bazı yönlerden ise kötü. Kötü olanlardan bir örnek vereyim mesela kardeşiniz küçük diye o bir şey yapınca büyük olan kişiye kızıyorlar ve o küçük olan kişinin ödevini sen yapıyorsun. İyi olan yönlerden biri ise arkadaşlarınla buluşmaya falan izin veriyorlar. Ben ortanca kardeşim ile çok fazla kavga ediyorum. Örneğin o ben ödev yaparken hep rahatsız ediyor inat yapıp odamdan çıkmıyor. Ama ben şunu çözdüm ona yüz vermeyince yani onun ile ilgilenmediğim zaman sıkılıp odamdan çıkıyor. Onun ödevlerini hep ben yapıyorum. Onun ödevlerini benim yapmam çok saçma çünkü o hiç bir şey öğrenmemiş oluyor. Küçük kardeşim dediğim gibi bir yaşında olduğu için o daha bir şey yapamıyor ama çok fazla eşyalarımı dağıtıyor. Ama en fazla çantamı karıştırıyor. Ondan bilgisayarda ödev yaparkende çok zor kurtuluyorum. Çünkü hep bilgisayarın tuşlarına basıyor. Örneğin ben proje yapıp bitirmiştim o geldi sil tuşuna bastı ve hepsi silindi tekrardan yapmam zorunda kalmıştım. Size tüm kavgaları anlatsam roman olur. Ama kız kardeşimin olmasıda bir yönden çok kötü çünkü mesela bir şey almak istediğinde alamıyorsun. Çünkü onlarda istiyor ve onların yaşlarına uygun değil ağlıyorlar ve alamıyorsun ve eğer küçükse daha kötü. Ama olsun ben kardeşimi seviyorum hep de seveceğim. Dışardan çok tatlı gözüküyorlar ama dışardan görenler evde görmediği için nasıl hırçın ve yaramaz olduklarını görmüyorlar anlatıncada inanmıyorlar. Ortanca kardeşim benim ile oyun oynamak istediğinde kızıyorum ben büyüdüm atık diye ama sonra kıyamıyorum içim yanıyor oynuyorum. Ama doğru söylemek gerekirse en fazla yarım saat bir saat sürüyor. Çünkü sıkılıyorum.

Bence kardeşinizi hiç kırıp onun ile oyun oynamazlık yapmayın gerçekten çok üzülüyorlar. Onlar daha küçükler kavgada etseniz siz kardeşsiniz. Bunu hiç unutmayın ben unutuyorum ama sonradan aklıma geliyor. Bugünlük bu kadardı.

(Visited 54 times, 1 visits today)