3 Temmuz 2069

Bugün benim doğum günüm ve mutlu değilim. Bir insan nasıl doğum gününde mutsuz olabilir diye düşünüyor olabilirsiz fakat şartlarımı ve hayatıma dair geri kalan her şeyi öğrendiğinizde sadece mutlu olmuyor oluşum siz az gelecek.

Size önce tarihten bahsedeyim. 3 Temmuz 2069. Günümde teknoloji çok gelişti, size yani yıl 2019 insanlarına mesaj atıyorum. Biz bilim adamları olarak 2 sene boyunca geçmişi yani sizin yaşantılarınızı değiştirmeye çalıştık fakat arkadaşlarımın hepsi vefat etti, haddizatında sadece arkadaşlarım değil herkes. Bugün size sonunuzun böyle olacağını söyleyerek çok büyük bir hata yapıyor olabilirim ama amacım sizleri kurtarmak değil. Ben ölemiyorum. Her yolu denedim fakat insanlar hızla ölmeye başladığında geçmişe dönüp insanları uyarabilmem için bana bir aşı enjekte edildi. Aslına bakarsanız geldim fakat hafızam silindi. Şu anda sizin yılınızda olan birine her şeyi anlattım yapmanız gereken her şeyi ona anlattım onu bulmanız gerekiyor. Anlattığım insanla ilgili olarak 2 şey hatırlıyorum. Birincisi bir erkekti ve ikincisi adam 77 yaşındaydı. Zamanınız kısıtlı olabilir acele edin. Dediğim gibi burda insan kalmadı ve ben ölemiyorum siz bu adamı bulursanız bu adamdan neslinizi tükenmekten nasıl kurtaracağınızı öğrenirsiniz sonra da bana borçlu olacaksınız bu yüzden aynı adamdan benim zayıf yönümü öğrenin ve buraya gelip beni biran önce öldürün. Size biraz 2050’li yılları anlatayım da bana neden yardım etmeniz gerektiğini anlayın.

Tüm su kaynaklarımız 10 sene once tükendi ve biz sadece deniz suyu arıtması içebiliyoruz ve bu gerçeketen çok pahalı o yüzden fakir aileler susuzluktan 5 yıl içinde öldü. Zaten insanlığımızın yarısı ölmüş oldu. Bu adam neden ölmek istiyor ki dünyadadaki tüm su kaynakları onun tüm yemekler onun her yer zaten teknoloji kaynıyor ölmek çok mantıksız gibi düşünüyor olabilirsiniz fakat su, yemek ve para için açılan savaşlar yüzünden ben tek başıma olsam bile yaşam zorluğu çekiyorum. Bundan 4 yıl önce babam ve annem yemek paylaşımı yüzünden büyük bir kavgaya girdi. Ardından baba tarafı ile anne tarafı birbirine girince tüm akrabalarımın öldürülmesini yakından izledim. Arkadaşlarımın aileleri aileden ne kadar kişi azaltırsak o kadar iyi olacağını düşündüğü için onları evden attı. Çok geçmeden dışarda çıkan savaşlar yüzünden öldüler. 

O yüzden ailenizin sadakatine ve akrabalarınızın sevgisine güvenmeyin zamanı gelince insanoğlu o kadar bencilleşiyor ki asla sizi düşünmüyorlar hatta öldürüyorlar. Şimdi anladınız mı neden mutlu değilim? O adamı bulun ve ne biliyorsa öğrenin yoksa ailenizin ihaneti gibi bir şeyle karşı karşıya kalabilirsiniz ya da siz ihanet edebilirsiniz. Ama yine de siz siz olun bencilliğinize yenik düşmeyin.

(Visited 42 times, 1 visits today)