365 Yeni Şans

Hiçbir insanın hayatı değişimsiz, gelişimsiz, aynı düzende geçmez. Her insanın, hatta her varlığın hayatında tecrübe ettiği veya edeceği en az bir yükseliş veya düşüş dönemi olmalıdır. Her ne kadar dışarıdan tecrübesiz görünürsem görüneyim benim de tecrübe ettiğim gerçek bir düşüş dönemi oldu ama benim hayatta önem verdiğim şey her zaman yükselişti. Zorlayıcı bir durumla karşılaşınca bu durumun ne kadar zor olduğuna değil, herkesin yapması gerektiği gibi,  bu durumu çözebilmek için ne kadar güçlü olduğuma odaklanmaya çalıştım. Bu şekilde pozitif düşünmeye başlamak için öncelikle “olmuyor,yapamıyorum,beceremiyorum…” gibi sözcüklerin hayatınızdan 2017 nasıl çıkıp gidiyorsa öyle çıkıp gitmeleri gerekiyor. Aslında 2018 de her yıl gibi size hayatınızda bir şeylerin değişmesinde yardımcı olacak bir yoldaş. Fazlalıklarınızı 2017’de bırakarak yeni yıla girmek, eksiklerinizi tamamlamanız için hayatınızda yer açmanıza yardımcı olacaktır.

YAŞANANLARA BURAYA KADAR NASIL DAYANDIYSAN BUNDAN SONRA YAŞANACAKLARA DAHA DA RAHAT DAYANACAKSIN

2017’de başarmak istediğim onca şey oldu. Herkes gibi hak ettiğimi aldım. Pozitif düşündüm ve pozitif yaşadım. Geçmişimde yaşadığım tüm problemleri sildim attım. Bu problemlerin pozitif etkilerini kullandım. Yaşadığım her kötü şey beni bir o kadar tecrübelendirdi, güçlendirdi. Her şeyin bir karşılığının olduğunu gözlerimle gördüm. Ne zaman negatif düşündüm o zaman başarımın önü kesildi. Kendi başarımın önünü kendim kestim. Başarmak istemediğim için hırslanmadım. Başarmak istediğimde neler yapabileceğimi de gösterdim. Her hayalime bir adım atmaya çalıştım. İstediğim şeyler için gerçek fedakarlılar yaptım.Belki de her insanın katlanamayacağı şeylere katlanmak zorunda kaldım. Acı çektim… Başarmak için ne terler ne göz yaşları döktüm. O kadar istedim ve o kadar zorladım ki kendimi, sakatlanmalar yaşadım. Seçimler yapmak zorunda kaldım ve ben vazgeçmenin her zaman pes etmek değil bazen bırakacak kadar güçlü olmak olduğunu anladım. İsteseydim her şeyi başarırdım, istediğim her şeyi başardığım gibi.

İstediğinizi, yaptığınızda başarıyı elde etmiş olursunuz.

Hayatımın sonuna kadar dans etmek istediğimi bildiğim için çalışmalarıma ara vermek zorunda kaldım. Dans etmek istedim ve dansta başarılı olmak için elimden gelen her şeyi yapmaya çalıştım, çalışıyorum, çalışacağım. TANRIDAN BAŞKA, BENİM DANS ETMEMİ ENGELLEMEYE ÇALIŞACAK KİMSE BENİM BU HIRSIMLA BAŞA ÇIKIP BU İSTEĞİNDE BAŞARILI OLAMAZ. Yaptığı tek şey kendine zarar vermek olur. 2018’e yaşadığım her şeyin pozitif tarafını hatırlayarak daha güçlü gireceğim çünkü eğer negatifliğe odaklanırsak görmemiz gereken pozitif şeyleri de göremez, zayıflarız.

  • Dans, hayatım boyunca katlanmak zorunda kaldığım o kabusların bana verdiği en mükemmel ödül oldu ve benim 2018’den hatta hayattan en büyük isteklerimden biri bu ödülün benden alınmaması ve hayallerimi tam istediğim gibi gerçekleştirmek.
  • Bir diğeri de yaşatanın yaşattığını yaşaması. Eminim ki 2017’de uğradığımız her haksızlığın, yaşadığımız her kötülüğün geri dönüşü bize 2018’de çok güzel geri dönecek. 

Hepimiz birer gezginiz önümüzde bitimesine çok az kalmış bir yol var. yol bitince karşınıza 30 günde geçeceğiniz bir köprü çıkıyor. 335 gün boyunca çantanıza o kadar gereksiz şey koymuşsunuz ki yaşamanız için gerekli olan suyu ve yemeği bile koyacak yeriniz kalmamış. Fırsat bu fırsat fırlatın köprüden aşağıya ne varsa istemediğiniz. Doldurun suyunuzu, hazırlayın yemeğinizi! Bu köprünün sonunda sizi bekleyen, nereye gideceğini bilmediğiniz, yeni bir yol var. Unutmamanız gereken tek şey: bu yolda başarıya ulaşmak için önce köprüden geçmeyi başarmanız gerektiği. Eğer çantanızdakileri aşağı atmazsanız aşağı düşecek olan siz olursunuz. BU YOL SİZİN YOLUNUZ ! Yapacağınız her şeye siz karar vereceksiniz. Yaşamak da ölmek de sizin elinizde… BU HAYAT SİZİN OYUNUNUZ !

(Visited 90 times, 1 visits today)