5 CÜMLE 5 DİLEK

 

Herkesin hayalidir dileklerinin gerçekleşmesi. Anında istediğimizin olamaması çoğu insanın bu hayalini kısıtlamaktadır. Çoğu insanın isteklerini gerçekleştirmek için çalışıp elinden geleni ardına koymaması gereklidir. Peki bu dileklerimizi çaba sarf etmeden sadece sihirli bir kalemle beş ufak cümle yazarak gerçekleştirebilseydik ne olurdu? Hiç düşünmüş müydünüz? Şimdi eğer bana bir kimse bu şekilde bir lütufta bulunsaydı bunu nasıl kullanırdım? Bu yazımda bunu açıklayacağım.

İlk dileğim yani ilk cümlem şu şekilde olurdu;

Korana son bulsun. Bu madde hem kendi açımdan hem de bütün dünya açısından belki de bulunduğumuz durumda en yararlı dilek olurdu. Korona nedeniyle hayatlarımız kısıtlanmakta, sevdiklerimiz hayatını kaybetmekte. Sağlık her şeyin başında gelmektedir. Gerek sosyal açıdan, gerek maddi açıdan hepimizin buna ihtiyacı olduğunu düşünmekteyim. Bu yüzden ilk dileyeceğim dilek kesin ve net bir şekilde bu olurdu. Eski zamanlarda ki gibi normal hayatlarımıza dönmek ne kadar da güzel olurdu.

Ülke ekonomimiz düzelsin. İkinci cümlemde bu olurdu. Korona ve bir sürü farklı sebeplerden dolayı ülkemiz ekonomik açıdan birçok ülkenin gerisinde kalmakta .Bu yüzden de çoğu insan evsiz ve işsiz. Bunun önüne geçmek için ekonominin güçlenmesi gerekmektedir. Birçok insanın hayatını düzene sokmak için bu dileği de yazmayı ihmal etmezdim.

Üçüncü dileğim ise istediğim ülkede sınırsız bir şekilde yaşayabilmek ve para ödememek .Bu dileğim biraz kendim için olabilir. Ama günümüz şartlarında bu durum her birey için oldukça güç olmakla beraber ekonomik anlamda da zordur. Bu yüzden üçüncü yazacağım cümle muhtemelen bu olurdu.

Dördüncü dileğim ise yine insanların önem göstermediği için oluşan bir problemden kaynaklı. Küresel ısınmayı önlemek. Özellikle kutup bölgesinde yaşayan canlılar yaşamlarını bizim doğayı bilinçsiz bir şekilde kullanmamız sonucunda yaşamlarını yitirmektedir. Biz insanlar yüzünden birçok canlı türünün nesli tükenmektedir. Bu yüzden de bu cümleyi yazacağımdan emin olabilirsiniz.

Beşinci ve son dileğim ise bu sihirli kalemi annemin benden sonra kullanıp dilek dilemesi olacaktır.  Annelerimizin bizim üstümüzde çok fazla emeği vardır bu yüzden onları mutlu etmek için elimizden geleni yaparız işte bu yüzden son dileğim annemin dileklerini yazıp, mutlu olması olurdu.

 

 

(Visited 10 times, 1 visits today)