50 Yıl Sonra Dünya

Dünyamız harika bir yer değil mi? Bence öyle düşünsenize yemyeşil mis kokulu bir ortam, cıvıl cıvıl kuş sesleri, rahatlatıcı bir su sesi,hafifçe esen rüzgar, huzur, mutluluk, sağlık daha bir insanın yaşaması için neye ihtiyacı olabilir ki?Ama insanlarımız yani biz bu güzel dünyada yaşayan varlıklar olarak bu harika cennete zarar vermek konusunda üstümüze yok ve bununla da kalmıyor neredeyse onu öldürmek üzereyiz.

Düşünsenize; mesela 50 yıl sonra yaşadığımız sokağı bir hayal edin eminim ki şimdi 10 tane ağaç varsa 50 yıl sonra 1 tane ya kalır ya da kalmaz.Bazı insanlar bu konuyu umursamasalar da ben 50 yıl sonra bu gidişle insanların nasıl nefes alacağını çok merak ediyorum.Bana böyle bir soru sorulsaydı herhalde cevabım hiç düşünmeden cehennem olurdu.Ama sanırım bana bu soruyu soran insanın yüzüne bakamazdım çünkü bu dünya hepimizin eseri yani tüm insanların ve bence artık herkes bu durumdan utanmalı ki bence doğru olanda bu. İnsan olmaktan değil insan olarak yaptığımız şeylerden utanmalıyız.

50 yıl sonra belkide insanlık diye bir şey kalmayacak diyeceğim ama belkide insanlık 5 yıl bile dayanamayacak. Yani anlayacağınız Robert F. Kennedy ‘nin dediği gibi “Ya bizler kentlerimizin kirlenmesini ortadan kaldıracağız ya da kentlerimizin kirlenmesi bizleri.”

ARTIK KARAR SİZİN …

 

(Visited 144 times, 1 visits today)