Yaşadığım Gelecek

Bu Dünya’da beni ve beni ruhumla yani gerçek kişiliğim ile buluşturan tek yer New York’daki  evimdir. Benim hayalimdeki değil, gelecekteki evimden sizlere bahsedeyim.

Benim ideal yaşam alanım mutlaka New York’da bulunmak zorundadır ve oldukça aydınlık olmak zorundadır. Bu kuralları kapsayan bir çok yer vardır New York’da ama asla benimkini dolduramaz. Benim evim ise kırk sekiz katlık bir gökdelenin en son katında bulunan bir dubleks evidir. Benim evime girdiğiniz anda önünüze oldukça küçük bir kapı çıkar. Ağırladığım çoğu misafirlerin kafasında ”bu ev yoksa çok mu küçük?” sorusuna yönelirler,  fakat bu sorunun cevabi ise tam tersidir. Oldukça büyük bir evdir. Kapıyı açtığımız da ise benim en çok vakit geçirmekten ve en çok keyif aldığım yerden bahsedeyim, önünüze bir ayna çıkar kapıyı açtığımızda. Bu ayna koridoru büyük gösterir. Yerde ise Iran’dan gelmiş olan el yapımı halı vardır. Koridorun duvarlarında ise benim, annemin,babamın,kardeşimin,kuzenlerimin, kısacası hayatımda en çok önem verdiğim kişilerin fotoğrafları asılmıştır duvarda. Koridordan geçince Hall of Fame gibi gözüküyor ve bu fotoğrafların yanından nezaman geçsem aklıma o hayatımda en çok değer verdiğim insanlar ve bana yaptıkları ve de bunun dışında beni en sevdiğim şehirimde yaşatan sevgi dolu aileme şükür ederim. Koridorun sonunda en çok vakit geçirmekten hoşlandığım yerine geliyoruz, aydınlık, genişlik ve en önemlisi bu şehrin manzarası ile karşılanırsınız. Öncelikle bir merdiven ile karşılarşınız bu merdivenin arkasında ise bu bütün apartmanı saran, cam duvarlar ile örtülüdür. Yani oldukça aydınlıktır içerisi. Merdivenin altında bana huzur veren kuyruklu piyanom bulunur. Yoğun bir iş gününden sonra kafamı dinlendirmek için yaptığım küçük şeylerden biridir. Piyano çalarken ise o muazzam şehri detaylı detaylı izlerim beni oldukça rahatlatır. Piyanonun arkasında ise teras’a açılan kapılar bulunmaktadır. Bu teras’da ise yazın yemek için bir masa, havuz ve akşam arkadaşlarımla oturduğum şömine etrafında bir koltuk takımı bulunmaktadır. Teras’da bir kapı daha bulunmaktadır, bu kapı ise mutfağa gider. Mutfak ise yine en önemlisi genişlik ve aydınlık içerir. Mutfak’ta ise meyve çeşidi oldukça fazladır. Değişik kahveler denemeyi sevdiğim için her türlü kahveyi yapabilecek bir kahve makinesi bulunmaktadır. Mutfaktan içeri girince yine önümüze piyano, merdivenler ve oturma odası gelir. Oturma odasında ise oldukça geniş ve uzun koltuklar bulunur. Önünde ise büyük bir televizyon yanlarında ise en sevdiğim ayın ağacı bulunur. Noel ağacı, ışıl ışıl parlar  orada bütün gün. Yine burada da şehir manzarası oldukça büyüleyicidir.

Merdivenlerden yukarı çıkarsak benim daha da sevdiğim ve en çok keyif aldığım yerlerden birine geliriz. Yatak odam, banyo odası ve de spor salonum. Yatak odam yine o en önemli kuralları kapsar geniş ve aydınlık. Yine burada da New York şehrinin manzarası büyüleyicidir. Uyandığım anda önüme çıkan ilk şey Empire State’dir. Yatağımın tam yanında ise odanın banyosu bulunur. Banyo ise küvet ve duş içerir. Banyo’nun kokusu ben oldukça rahatlatan bir takım kokulardan biridir. Sabahları en çok burada vakit geçiririm evin en önemli unsurlarından biri sayılır. Yatak odasının yanında ise spor salonum bulunur. Beni zihinde tutar bu oda. Ben spor yapmadan oldukça depresif ve ayakta duramayacak biri olduğum için her gün mutlaka bir buçuk saat spor yaparım. Bu beni ve benim ruhumla buluşturan tek şeylerden biridir. Bu anlatığım alan ise en çok vakit geçirmekten hoşlandığım yerdir. Uzun bir günden sonra.

 

(Visited 53 times, 1 visits today)