7+20 Yıl Sonra Bilgehan…

Bugünden 20 yıl sonra, Beştepe Kolejinin yöneticisi olup, okula kreş ve üniversite ekleyeceğim. Nedenini soracak olursanız, ben kreşi de Beştepe’ de okumak istiyordum. Okul bitince üniversiteye de Beştepe’ de devam etmek istiyorum. Bu nedenle, kreş ve üniversite kısımlarının açılması için uğraşacağım.

Kreş bakımından konuyu ele alacak olursak, aslında benim kreş çağım geçti. Dolayısıyla kreşe ihtiyacımın olmadığının farkındayım. Ama yine de Beştepe’ nin kreşi olsun istiyorum. Eminim ki başka insanlar da istiyordur. Örneğin öğretmenlerimin ve diğer çalışanların kreş çağındaki çocukları için kreşe ihtiyaç vardır. Kreşte panoları öğrencilere hazırlatabilirdim. O zaman da çocukların el becerilerinin gelişmesi daha iyi olurdu. Kreşin yeri olarak da anaokulu kısmını ikiye bölmeyi ve yarısına kreşi yerleştirmeyi planlardım. Anaokulundaki 6 sınıfın 3 sınıfını kreşe ayıracağım. Kreşteki çocukları Antalya’ya geziye götürmeyi düşünürdüm. Orada müzeleri görmelerini isterdim. Kreşteki çocuklara, cuma günleri İlkokuldaki yerleri tanıtırdım.

Beştepe Kolejine de Fransız ve Alman hocalar getirmek isterdim. Çünkü öğrenciler, dillerini daha da geliştirsinler istiyorum. Üniversitedeki öğrencileri de 12 gece 13 gündüz Londra ’ya götürmek isterdim. Londra’ daki müzeleri ve Kraliçe Elizabet’ in yaşadığı Buckingham Sarayı’ nı göstermek isterdim. Beştepe’ deki liseyi bölüp, yarısını üniversite yapmak isterdim.

Tam 20 yıl sonra, siyah renkli küçük bir araba almak hayalim var. Hayalimdeki araba ile okula gidip gelmek isterdim. Hayallerimin peşinden koşacağım. Sevgiyle ve sağlıcakla kalınız.

 

Bilgehan Saldırım

                                                                                2/A, 174

(Visited 81 times, 1 visits today)