YENİ YIL

OCAK: yeni yılda beklentilerim daha çok kitap okumam sınavlardan daha iyi not almam ve tüm ülkeleri gezmek ve tüm illeri gezmek ve daha çok dışarıya çıkmak. Eve yeni bir köpek daha almak birtane köpeğimiz var ama okula gittiğimde ona arkadaşlık etmesini istediğim için böyle bir seçenekte bulunuyorum ve tatile gittiğimizde orada daha uzun kalmak ve dünyanın en eğlenceli su parkına ve dinazor müzesine gitmek daha iyi yüzme ve jimnastik yapabilmek aslında çoğu hareketi biliyorum ama daha çok öğrenmek istiyorum bisiklete ve kaykaya daha çok binmek için zaman ayırmak dünyanın en iyi ve insan sayısı en az olan otelda tatil yapmak çünkü çok insan olunca çok sıkışık ve dar oluyor benim beklentilerim bunlar.

ŞUBAT: Ben ailemle tabu oynadım ve çok zevk aldım abim ve babam eş oldu annemle de ben eş oldum çizme ile anlatma kısımlarında annem ile ben çok iyi oynadık diğer kısımda ise abimle babam çok iyi ekip oldular ama kazanamadık diye üzülmedim çünkü yine de eğlenceliydi ve herkes eğlendi oyun bittikten sonra qbits diye kutu oyunu oynadık oyunda herkes tekti ilk önce bir tane kart çekiyorduk o karta göre blokları diziyorduk ve ilk bitiren kazanıyordu daha sonra macera yolu diye bir oyun oynadık 4 piyon vardı zarı atıp o kadar ilerliyorduk ve kartların üstünde ne yazıyorsa yapıyorduk.

MART:Arkadaşlık çok güzel bir şeydir eğer o kişi senin arkadaşın ya da dostunsa hep yanında olur gerçek arkadaş senin hep yanında olandır seni yanında istemeyen senin hakkında başkalarıyla dedikodu yapan kişiler gerçek arkadaş değildir arkadaşlık aile gibidir ve o senin hep yanında olur üzüldüğünde kızdığında hep sana yardım eden odur. senin iyiliğni isteyen bir insansa kesinlikle o senin gerçek arkadaşındır ve sen birine yanlış davrandığında seninle konuşan ve uyaran odur seni hayatı sonuna seviceğini söyler bağzıları fakat onun tam tersi olur bu yüzden onu biraz tanıdıktan sonra ona güvenmeliyiz ya da tanımasakta onu biraz keşfetmeliyiz.

NİSAN:duygu ve düşüncelerimizin kalıcılığnı sağlamak için muhakkak yazıya dökmemeiz gerekir. bilgi duygu,düşünce ve isteklerin tam olarak saklaması ve geliştirmesi için bu gereklidir. Çok eski çağlarda insanlar düşüncelerini, yaşadıklarını anılarını yazılarda değil hafızalarında saklamak zorundaydı yazının buluşu ile duygu,düşünce ve isteklerin tam olarak saklanması ve aktarılması mümkün olmuştur. İnsanlar yazı ile düşüncelerini geliştirmişler, iletişimleri kolaylştırmıştır eğer yazıya dökmemiş olsak hafızalarımızdan silinir ve hiçbir önemi olmaz

(Visited 24 times, 1 visits today)