Yaz Tatilim

Bu yıl tamı tamına 3 kere tatile gittik. Önce Adrasan/Antalya, sonra Datça /Muğla ve en son Nevşehir/Kapadokya. 

Adrasan/Antalya:

               Tatilimi arkadaşım ve ailelerimiz ile yaptık.  Artık ailem biz büyüdüğümüz için doğayı keşfedeceğimiz tatiller yapacağımızı söyledi.  Küçük deniz kenarı bir otele gitmiştik.  Çok güzel ve huzurluydu.  2 gün kaldık. 2 gün boyunca tekne turu yaptık.  Arkadaşım ve benim için unutulmazdı.  Yaptığımız tekne turunda doğa harikası koylarla tanıştık.  Ne de güzel yerler varmış ülkemizde. Sulu ada ve Ceneviz koylarına gittik.  O kadar güzeldi ki denizde sürekli yüzdük akşama kadar.  Sonra arkadaşımla beraber bir taş bulduk.  Taşın adını patates koyduk. Çünkü şekli patatese çok benziyordu.

 Datça /Muğla: 

               Küçük, denize yakın, tahta bir kulübede 1 hafta tatil yaptık.  Bu tahta evlere Bungalov adı veriliyor.  Kuzenim ve ailelerimizle gittik. Kuzenimle 4 gün beraber geçirdik, diğer günlerimizi annem, babam ve kardeşimle birlikte.. Datça’da da arabayla gidilemeyen koyları gezdik. En çok İncirli İn koyunu sevdik. Derin denizde yüzmek çok eğlenceliydi.

Ürgüp/Nevşehir:

               3 günümüz orada geçti.  Peri bacalarının içini gezdik.  Kardeşim orada tahta oyuncaklara bakarken benim hayallerim gerçek oluyordu.  Mesela çömlek yaptık. En özel Peri Bacalarını gördük, daha sonra ATV turu yaparak Açık Hava Müzesini gezdik, sıcak hava balonlarını izledik ve uçurumun kenarında peri bacalarını seyrederek yemek yedik.  

               Bu seneki tatilim çok güzel ve eğlenceli geçti.  Hiç görmediğimiz yerleri gördüm ve keşfettim.  Buralara gitmeyenlere tavsiye ederim.

(Visited 344 times, 1 visits today)