Aamir Khan Filmi: Ghajini

Aamir Khan filmleri biliyoruz ki hem ders verici hem de öğreticidir. Aamir Khan’ın Her Çocuk Özeldir, 3 Aptal, Dhoom 3, Ghajini gibi birçok filmi vardır. Ben bu yazımda size Ghajini filmini anlatacağım.

Aamir Khan’ın başrol oynadığı bu filmde Asin, Jiah Khan, Sunil Grover ve Riyaz Khan gibi oyuncular yer almaktadır. Ghajini, 25 Aralık 2008 tarihinde gösterime girmiş bir Hint filmidir.

Ayrıca bu film: Filmfare En İyi Aksiyon Ödülü, Stardust En İyi Film Yapımcısı Ödülü, Guild Award for Best Screenplay Ödülü, Filmfare RD Burman Yeni Müzik Yeteneği Ödülü gibi toplamda 13 tane ödül almıştır.

Filmin konusuna gelirsek öncelikle bu film hem eski hem de şimdiki olayları gösteren bir film. Ancak dikkat ederseniz kolaylıkla anlayacaksınız. Air Force şirketinin sahibi Sanjay Singhania isimli biridir. Hindistan’da reklam yapmak için çalışanları yüksek bir yerdeki evde yaşayan kızdan izin almak için çalıştığı yere giderler. Ayrıca bu kız dışlanan bir kızdır. Ancak kızın patronu bu olayı dıştan izleyen taraftır ve  şirketin sahibinin adamlarını kızla evlenmek istediği için gönderdiğini sanır. Kız da adamlar gittikten sonra herkese evlenme teklifini kabul etmediğim için adamlarını göndermiş diye tüm basına konuşur ve haberlere,gazetelere çıkar. Bunu öğrenen şirketin sahibi Hindistan’a gelir.  Şöyle bir ayrıntı vardır ki Hindistan’daki kimse o adamın yüzünü bilmiyordur. Çünkü Amerika’da yaşıyordur.

Eğer fragmanını izlerseniz bu anlattıklarımın hiç biri yoktur. Çünkü bu anlattıklarım eski olaylar. Yazımın başında söylemiştim hem eski hem de yeni olaylar bir arada diye. Yeni olaylarda durum sandığınız gibi değil. Air Force şirketinin sahibi yani Sanjay Singhania bir hasta psikopat rolünde. Fragmanda da zaten bu hali ele alınmştır. ‘Neden böyle?’ diye sorarsanız eğer eskiden yaşadığı olaylar yüzünden diyebilirim. Bu halde olmasının nedeni Ghajini ismindeki bir adamın eskiden onun başına darbe atması.

Sanjay Singhani’nın yeni halinin özelikleri nelerdir biliyor musunuz? Kısa süreli hafıza kaybı. Her uyandığı gün hiç bir şey hatırlamıyor olarak uyanıyor. Vücudunda, evinde ,eşyalarında kısaca her yerinde kısa kısa notlar yazıyor. En çok yazan şey ise ‘KİLL HİM’. Yani Ghajini isimli adamdan intikam almak istiyor.

Arkadaşlar bu filmi siz de eminim ki çok beğeneceksiniz. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Filmdeki eski hali:

ghajini ile ilgili görsel sonucu

Filmdeki yeni hali:

ghajini ile ilgili görsel sonucu

(Visited 347 times, 1 visits today)