ABURCUBURLARLA BAŞIMIZ DERTTE !

                             ABUR CUBURLARLA   BAŞIMIZ  DERTTE!

Merhabalar bugün sizlerle “Toplumu kötü etkileyen örnek olan abur cuburlar” hakkında konuşmak istiyorum. Bu konuyu seçtim, çünkü  günümüzde reyonlarda gördüğümüz abur cuburların içeriği düşündüğümüz kadar masum değil ne yazık ki.  İşte tam bu yüzden bu konuyu seçtim ve sizlerle düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle sizlerle şunu paylaşmak  isterim ki dışarda alacağınız abur cuburların hepsinin içinde koruyucu madde var. Benim bir arkadaşım vardı,  pakete girmiş bir şey yiyemiyordu. Ben o zamanlar niye yiyemediğini anlamazdım, ama artık anlıyorum. Arkadaşımın problemi kimyasal denecek kadar zararlı olan koruyucu maddeye karşı  bir problemi vardı. Ama tabii ki sadece koruyucu maddeye değil glikoz şurubu gibi maddelere de bir hassasiyeti vardı.

Bende arkadaşımın hassasiyetini anladığımda biraz araştırma yapmak istedim ve bir makale okudum. Makalede en çok dikkatimi çeken durum, abur cuburların içinde bulunan bir takım malzemelerin büyüme çağında olan çocukların boyunun uzamasını durdurduğu ya da yavaşlattığı olmuştu.  İşte ben bu yüzden okullarda abur cubur satılmasından, reklamlarda abur cuburların konuşulmasından sıkılmıştım ve arkadaşımın durumuna gerçekten üzüldüğüm için ve ona destek olabilmek için diyetisyen olmak istemiştim. Aslında diyetisyen olmayı istememin öncüsü oldu arkadaşım çünkü annem ile babam hep derler  “Ah bu çocukların yedikleri abur cuburlar çok zararlı şeyler, bizim zamanımızda hiç yoktu böyle şeyler. Yediğimiz her şey dalından yeni koparılmış organik şeylerdi !..”  diye. Ve bende hep hesaplardım annemler eğer benden 30 yaş büyüklerse ve o kadar zamanda  bu kadar değiştiyse 30 sene sonra bizi, çocukların düşmanı olan bir felaket bekliyor diye. Hatta o hesaplamaları yaparken yani alt tarafı annemlerin yaşlarından kendiminkini çıkartırken, sonra da o zaman olduğumuz seneye 30 sene eklerken bilim insanı olmaya karar vermiştim. Ama hayır! Kararım kesin ben diyetisyen olarak arkadaşıma destek ve gelecek nesillere yardımcı olacağım.

İşte tam bu noktada devreye  sizler giriyorsunuz. Bu yazımın altına tavsiyelerinizi yazmayı ve desteklerinizi arttırmayı unutmayın…

Hepinize  sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yıl diliyorum kendinize iyi bakın. Hoşça kalın!..

(Visited 12 times, 1 visits today)