Aile

Sevgili annem babam ve kardeşlerim,

Kendimi bildim bileli müzikle iç içe olduğumu bilirsiniz. Müziğin benim gözümdeki yerini bilirsiniz Müzik toplum için yapılmaz, müzik müzik için yapılmaz, müzik sen müzikle iç içeyken kendine başka bir dünya yarat diye yapılır. Müzik isimli bir dünya!

Anneciğim sen bilmez misin hayallerimi, küçüklüğümden beri anlattığım Alabama Üniversitesi’ni? Biliyorum anneciğim senin gibi doktor olup insanların hayatını kurtarmamı istiyorsun, peki insanların ruhlarını nasıl kurtaracağım anneciğim? Belki Koç Üniversitesi’nin sıralarında insanların bu bizim yaşımıza göre çok büyük, olgun ve güzelliklerle dolu dünyaya dönmesi için çalışıyor olacağım. Peki Alabama Üniversitesi’nde neden çalışacağım, neden o sıralarda oturacağım biliyor musun anneciğim? Ben o sıralara insanlara dünya dışında bir gezegen olduğunu isminin müzik olduğunu ve o gezegenin sahibinin kendileri olduğunu öğreteceğim. Ellerine bir kalem vereceğim hayali bir kalem, herkes istediği gibi çizecek dünyasını belki naif bir melodi eşliğinde çizecekler dünyalarını belki bangır bangır bir solo eşliğinde. Herkes ne hayal ediyorsa küçük ama güzelim müzik dünyasına tüm isteklerini, tüm gerçeklerini, tüm doğrularını, tüm iyiliklerini, tüm anlarını, tüm şarkılarını sığdırabilecekler. Ben işte kendi küçücük dünyamızın müzik sayesinde ne kadar sonsuz olabileceğini herkese göstereceğim anneciğim ben bir kalbin atmasını sağlamak yerine bir kalbin atmasına sebep olacağım. Müzik eşliğinde atacak o kalp anneciğim, aynı ritimde atacak o kalp ezgilerle. Müzik durmazsa o kalp de durmayacak anneciğim.

Babacığım sen şimdi içinde şevkat yatan o sesinle dersin ki Alabama Üniversitesi de neredeymiş? Elin Amerikası’nda ne yapacaksın dersin. Benim kızım ellerde yaşayamaz dersin. Fakat en çok sen sevmez misin sesimi? Sıcacık yaz tatilinin serin bir akşamı sahil kenarında kurduğun rakı-balık sofrasında şarkı söylememi istemez misin? Heyecanla söylediğim her şarkıya eşlik etmez misin? Benim kızım minimini serçe olacak demez misin? Sen de annem gibi senin izinde doktor olmamı istersin belki. Beyinlerdeki tümörleri kurtarıp insanları hayata döndürmemi istersin belki. Ben ne istiyorum babacığım, ben insanların o tümörlerin kendi beyinlerinden gideceğine inanmalarını istiyorum. Her şey hastanın elinde değil midir babacığım? Ameliyattan sonra gözlerini açması onun elinde değil midir? Hayata tutunmak onun elinde değil midir? Peki hayata tutunacak sebepleri yoksa nasıl tutunsunlar, nasıl inansınlar yaşayacaklarına babacığım?  Şu hayatta tek başına kalmışlarsa neden tekrar açsınlar gözlerini babacığım? Ben inanıyorum ki müzik sayesinde kimse kendini yalnız hissetmeyecektir. Müzik bir insana arkadaş, kardeş, eş, dost, amca, hala olabilir. Bir insan müziğin gücüne inanır ve müzik dünyasını yaratırsa kanseri de yeneceğine inanır, tümörünün  de gideceğine inanır. Yeter ki yalnız hissetmesin, yeter ki dünya onların gözünde güzel olsun ki gözlerini tekrar açabilsinler. İnanmak ve güvenmek lazım babacığım. Müzik kendine güvenenleri asla sırtından bıçaklamaz babacığım. Ben de senin bana inanmanı istiyorum minimini serçe olabileceğime inanmanı istiyorum. Sana söz veriyorum babacığım her hastanın gözlerini tekrar açması için umut olacağım. Güven ve inan babacığım, sevgilerle.

Kardeşlerim sizi çok seviyorum şimdi o güzelim gözleriniz boncuk boncuk olmuştur. Gideceğime üzülüyorsunuzdur siz. Üzülmeyin yahu, silin gözlerinizi hep geleceğim siz bana özledik abla derseniz hemen geleceğim. Söz veriyorum her gün görüntülü konuşuruz. Söz veriyorum her gün size istediğiniz ikişer şarkıyı söylerim. Önceden birer tane istediğiniz şarkıyı söylerdim, şimdi her şarkımı sizin için söyleyeceğim. Siz yeter ki çalışın ve hayallerinize ulaşın ve hayaliniz ne olursa olsun hayalinizin en iyisi olun. Bu dünyaya çalışmak için geldik, çalışmayı sevmeliyiz, ondan bıkmamalıyız hatta bu durumu fırsata çevirerek hayalimiz üzerine kendimizi adayabiliriz. Çok kavga etmeyin ben yokken, sarılın sımsıkı her zorluğu beraber yenin. Her zorluğu üçümüz yenelim. Biz üç kardeşiz, birbirinden farklı üç birey! Hayallerimize ulaşacağız çünkü çok çalışacağız gerekirse gece gündüz. Ulaştığımız hayal gerçek olunca, o gerçekte en iyi olacağız ve o gerçeği hep seveceğiz. Yaptığımız her işi severek yapacağız ve kademe kademe yükseleceğiz. Gözlerinizden öpüyorum ve sizin de bana inanmanızı istiyorum.

Bana inan anneciğim kalpleri güzelleştireceğime inan, bana inan babacığım beyinleri iyileştireceğime inan, bana inanın kardeşlerim küçük ama sonsuz müzik dünyaları arasında en büyüğünün benimki olacağına

(Visited 6 times, 1 visits today)