AİLEMLE KEYİFLE OYNADIĞIM BİR OYUN

Ailemle en çok keyif aldığım zaman dilimi onlarla oyun oynamaktır. Bunu mutlaka her hafta sonu yaparız. Sizlerle bu oyunu paylaşmak istiyorum.
Bu oyunun ismi’’ HADİ BAKALIM’’. Şimdi sizlere bu oyunun kurallarını anlatacağım. Bu oyun zamana karşı yarıştıran bir kelime oyunudur. Oyun 8 + yaş üstü ve 2+8 oyuncudan oluşmaktadır. Oyunun kuralları şu şekildedir.  Oyuna yaşı en büyük oyuncu kart destesinin en üstündeki kartı çekip üzerinde yazanı sesli okuyarak oyuna başlar. Oyuncu kartı okur okumaz ünitenin ortasındaki süre butonuna basarak sonraki oyuncu için süreyi başlatır. Oyun sırası saat yönünde devam eder. Sıra size gelince doğru cevap vermek için 10 saniyeniz var. Vereceğiniz cevap hangi harf ile başlıyorsa oyun ünitesinde o harf tuşuna basmanız gerekiyor. Hafızamızı güçlendiren, hızlı düşünme ve ifade etme becerimizi destekleyen bu oyunu herkese öneririm. Ailece oyunu oynarken hem eğleniyor, hem de kelime dağarcığımızı geliştiriyoruz. Oyunda en başarılı ablam oluyor. Ben de fena sayılmam.
Uygun zamanlarda ailemle oynadığım birçok oyundan bir tanesini sizlerle paylaştım. Biz dışarda avmlerde gezmek yerine evde oyun oynamayı tercih ediyor, böylece eğleniyor ve öğreniyoruz.

(Visited 41 times, 1 visits today)