AJAN AİLEM

Bir gün evde dolaşırken annemin odasından bir ses geldi. Sesi çok merak ettim. O sesin yatağın altından geldiğini anlamam  kısa sürdü.Meraktan ölecektim.Ama bir yandan da gerçekten korkuyordum.Yatağa yaklaştım ve altına baktım.Orda daha önce hiç görmediğim bir düğme vardı ve ses oradan geliyordu.Koşarak annemin yanına gittim ve bir çırpıda ses,düğme ve yatak dedim.Annem  önce anlamadı ama sanırım kısa sürede ne demek istediğimi anladı ve elindeki işi bırakarak bana doğru geldi.Tam karşımda durdu .’’Tatlım bence karıştırma seni ilgilendirmiyor o bana ait boş ver ‘’ dedi.Oysa annem asla böyle yapmazdı .şimdi neden böyle garip davranıyor ve bana seni ilgilendirmez diyordu.Çok tedirgin olduğunu anlıyordum.Odasına gitti kapıyı kapatıp bir süre orda kaldı.Tabi ki bende kapıda bekledim.Birkaç kez seslendim ama cevap bile vermedi.

Bu olaydan sonra ben her fırsatta yatağın altına bakmaya ve ses duymaya çalıştım.Ama bir daha tekrarlanmadı olay.

Aradan yıllar geçti ve hiç olmayacak bir zamanda evde yalnız ve çok heyecanlı bir film seyrederken tekrar duydum o sesi. Koşarak gittim ve olayı biliyormuşum gibi o düğmeye hiç düşünmeden bastım.Bir anda yatağın anlayamadığım bir yerinden bir şerit çıktı.Üstünden bir sürü  sayı vardı ve durdu.Elimde kağıt öylece kaldım.Şimdi ne yapacaktım?

Annemi bekledim.Kapıdan girer girmez hiçbir şey demeden kağıdı gösterdim.Annemin suratı bir anda değişti ve bana bağırmaya başladı.Hiç umursamadım ve ‘’yeter artık bu ne diye’’ bağırdım.

Annem salona gitti oturdu ,bende karışına.

Sonra mı?

Bana uzun ve karmaşık gelen bir sürü şey anlattı.Ama sonuçta anladım ki annem hatta babam  ülkeleri için ajanlık yapan kişiler!!!!!

Sadece filmlerde gördüğüm bir şey şimdi benim  evimde oluyordu.Hem de annem babam!!

Bunu benden nasıl saklarlar?

Sonra mı ne oldu ?

Hiçbir sey değişmemiş gibi hayatımıza devam ettik ve bu konuyu nedense hiç konuşmadık.Sadece heyecanlı bir olay olursa ülkede sessizce onlara bakmakla,ne tepki verecekler diye incelemekle geçti zaman.Hiç bir tepki vermediler.

Ben büyüyünce ne olmalıyım?Ajan mı?Aile mesleğini devam ettiririm belki……….

(Visited 84 times, 1 visits today)