AKIL OYUNLARI

Merhabalar sevgili okurlar,

Bu ay ki yazımda  sizlere akıl oyunları dersinin bana ve aileme katkısından bahsetmek istiyorum. Her hafta düzenli olarak  gördüğümüz akıl oyunları dersinde birçok oyun öğrendik. Ben de evde sürekli aileme öğrendiğim oyunlardan bahsediyorum. Dost kitap evinden KORİDOR oyununu satın aldık. oyunun kurallarını anneme ve babama anlattım. Çok beğendiler. Hafta sonlarında bu oyun sayesinde inanılmaz keyifli zamanlar geçiriyoruz.

Sizlerde bu oyunun nasıl oynandığını anlatmak istiyorum. Belki dikkatinizi çekebilirim. Sizlerde ailenizle oynayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Koridor  oyununda 81 karelik bir oyun platformu bulunur ve oyuncuların 10’ar adet “engel” adı verilen taşları vardır. Bu engel taşlarının yanında 1’er de piyonları bulunur oyuncuların. Engeller oyun tahtasının ucuna dizilir ve en öndeki 9 karenin ortasına da piyon konur.

Oyunun amacı, piyonu, rakibinizin en öndeki 9 karesinden birine taşımaktır. Ancak bunu yaparken rakibiniz önünüze engel taşlarından koyacak ve hedefe ulaşmanızı zorlaştıracaktır.

Ailenizle beraber keyifli zamanlar geçirmeniz dileği ile…

(Visited 112 times, 1 visits today)