Akıllı Saatler Hayat Kurtarır

Güzel bir hafta sonu gibi gözüküyordu . Dışarısı hafiften üşütüyordu . Sabahın onunda içimde kötü bir hisle kalktım . Sanki olacakları biliyormuş gibi…Kalktıktan sonra evdekilerin sesi gelmeye başlamıştı . Annem çok güzel bir kahvaltı hazırlıyordu . Kardeşimle beraber annemin kahvaltıyı hazırlamasını beklerken bir yandan da televizyon izliyorduk . Annem kahvaltının hazır olduğunu söyledi ve kardeşimle beraber mutfağa yöneldik . Kahvaltımı yaparken bir arkadaşım Yusuf beni aradı ve dışarı bir yerlere gidelim dedi . Bende aileme söyledikten ve kahvaltımı yaptıktan sonra  üstümü giydim . Yola çıkarken Yusuf ‘ a  haber verdim ve beraber bir metro istasyonunda buluşacağımıza karar verdik sonrasında ise metroyla istediğimiz yere gidecektik.

  Yola çıktım ve  metro istasyonuna vardım . Biraz Yusuf ‘ u bekledikten sonra beraber metroya bindik ve isteğimiz yere geldik . Yusufla yürümeye başladıktan sonra önümüze siyah bir Mercedes vito yanaştı ve kapısı açıldıktan sonra içinden hızla iki adam ben ve Yusuf ‘ u çok hızlı bir biçimde yakalayıp arabaya attılar . İkimizde gerçekten korkudan dona kalmıştık . Adamlar bizi bacaklarımızdan ve kollarımızdan bağladılar ve bayılttılar . Gözümüzü açtığımızda ise kendimizi bir havaalanında bulduk . Ben uyandığımı çok belli etmeden onları dinlemeye başladım . Yusuf ‘ un yanındaki adam telefonla konuşuyordu ve şunları diyordu : ”Biz iki çoğu aldık ama zarar vermedik devamını siz halledersiniz biz şimdi onları Meksikaya göndereceğiz ” dedi ve benim elim ayağım birbirine dolaştı . Artık onların mafya olduğunu anlamıştım . Yusuf daha uyanmamıştı lakin benim aklıma güzel bir fikir gelmişti . Annem ve babam neredeyse  otoz iki kere aramışlardı . Benim planım ise fark ettirmeden kolumdaki saatin acil durum özelliğini etkinleştirmekti . Acil durumun özelliği ise anneme ve babama benim şuanki konumumu atıp tehlikede olduğumu söylemekti . Bu özelliği saatimden fark ettirmeden açmam neredeyse imkansızdı . Tam o sırada bizi uçağa bindirecekleri için kolumuzu ve bacağımızı açtılar . Yusuf sonunda uyanmıştı . Adamlar Yusuf ‘ un uyandığını anlayınca ikiside onu tuttular bende bunu fırsat bilip çok hızlı bir şekilde kalktım ve koşmaya başladım . Bu seferde adamların ikisi beni kovalamaya başlayınca  Yusuf da benimle kaçtı . Ben adamları kısa süreliğine atlattım ve saatimden acil durumu etkinleştirdim . babamların polislerle buraya gelmesi yaklaşık elli dakika sürerdi , elli dakika o adamlardan kaçabilir miyidim ? Aklıma yine harika bir fikir geldi ve Yusuf ‘ u da alıp kendimizi alt katlarda küçük bir tuvalete kitledim . Neyseki saatimdeki arama özelliği ile babamı aradım ve şuan tehlikede olduğumuzu adamların artık iki değil daha çok kişi olduklarını ve kendimizi alt katda bir tuvalete kitlediğimizi söyledim . O ise polislerle birlikte yolda olduğunu ve on beş dakikaya polislerle burda oalcağını söyledi ve telefonu kapattı . On dakika sonra adamlar bizim yerimizi buldu . kapı kilitli olduğu için açamadılar ve kapıyı kırmaya karar verdiler . Yusuf ile beraber çok korkmuş bir şekilde babamları bekliyorduk , artık gelmiş olmalılardı derken siren sesleri duyulmaya başlandı adamlar tabi sesleri duyunca kaçmaya çalıştılar ama giriş çıkışlar ve uçaklar durdurulmuştu . Daha sonrasında dışarda babamın ve birkaç polisin sesini duydum . Adamları yakalamışlardı ve bizi de kurtarmışlardı .

Tuvaletten çıktığımızda karşımızda babam ve Yusuf ‘ un babası vardı . Koşarak onlara sarıldık . Suçlular da artık yakalanmışlardı ve polisler onları konuşturmaya çalışıyorlardı . Babamlarla beraber bizim eve gittik ve Yusuf ‘ un anne babası da geldi . Onlara olayı baştan sona kadar anlattık ve bir daha dışarda daha dikkatli olacağımıza karşı onlara söz verdik.

 

(Visited 7 times, 1 visits today)