Cartoon girl sits and dreams of a cloud of thoughts. Space for text

Aklımdan Çıkmayan Hatıralar

Merhaba, bugün size hayatımdaki en önemli 10 anıyı anlatacağım. Blog konumda 3 yazıyordu ama benim hayatımda 10 tane güzel anı olduğu için  10 tane yazacağım.

1.  4 yaşında 11 saat süren bir uçak yolculuğuyla Amerika’ya gittik ve orada harika 2 sene  geçirdik.

2. Hayatımda ilk kez yüzmeyi kolluksuz öğrendiğim an, yani 5 yaşında Amerika’da yaşadığımız sitedeki havuz. Çok güzel bir histi kolluksuz yüzebilmek. Hem zaten havuzda karşılaştığım bir kız ile arkadaş olmuştum.

3. Florida’da gittiğimiz Universal Studios. Harika bir yerdi. Kendimi masallar diyarında gibi hissetmiştim, çünkü çok eğlenceli binalar vardı, mesela Harry Potter binasına girince Pamuk Prenses masalındaki ayna benimle konuştu! Ve de Minyonlar binasında bir araca bindik ve araç bir anda sallanmaya başlamıştı, başımız dönmüştü  ama çok eğlendiğimiz için buna değerdi. Shrek binasında ise Shrek ekranda hapşırdığında gerçekten de bizim yüzümüze ıslak bir şeyler gelmişti. Akşam olduğunda öksürmeden duramıyordum ve büyüklerim arkadaşımın bebek arabasını aldı ve ben oturdum. Ama üzülmeyin, o da benim yaşlarımdaydı.

4. Amerika’da hafta sonuydu ve biz bir aile gezisi düzenlemek istedik ve bir ormanda bulunan lunaparkta bir hız trenine gittik muhteşemdi, hatta ondan önce de sarı renge boyanmış bir dönme dolaba bindik.

5. 5. yaş günüm. 5. yaş günümde Duke Üniversitesinin müslüman öğrencilere sağladığı bir evde parti yaptık neredeyse bütün arkadaşlarım gelmişti.Çeşit çeşit yiyecekler ve içecekler vardı ve çocuk odasında bir sürü şeyler izleyebileceğimiz bir televizyon ve oyunlar oynayabileceğimiz oyun konsolları vardı.

6. Arkadaşım ve ailesiyle birlikte gittiğimiz Karayip Adalarında bir gemi oteli vardı ve orada tatil yaptık. Harika bir tatildi ve otelimizin denizde süzülmesi de  çok rahatlatıcıydı.

7. Amerika’daki ana okuluma başlamadan önce biraz korkuyordum ama sınıfımı görür görmez içimden ”Aman Tanrım” dedim. Çünkü o kadar renkli bir sınıftı ki orada oynayacağımız oyunlar düşünülemezdi. Kütüphaneyi gezerken içinde yüzde 100 hayal gücü olan kitaplar gördüm ve bahçeye geldiğimizde de bir sarı renkli, bir de mavi renkli duvarlar vardı. Okul demişken, belki konumuzla bir alakası yoktur ama, bir gün okula gitmeye hazırdım ve evimin merdivenlerinden aşağı inerken çantam çok ağır olduğu için dengemi kaybedip merdivenlerden aşağı yuvarlandım. Çok canım yanmıştı, ama beni kim izlediyse bence onlar adına çok komikti.

8. Gelelim Türkiye’ye… Türkiye’deki ilkokuluma  yani bu okula yazdırıldığımdan beri eğitim açısından acayip mutluyum ve arkadaşlarımın da mutlu olduğunu düşünüyorum.

9. Ankara’da yani burada annemle yürüyüşe çıkmıştık ve annem hadi şuradaki pet shop’tan bir muhabbet kuşu alalım dedi, sonra ben de hayvanları satın almanın kötü bir şey olduğunu düşündüm ama annemin kalbi kırılmasın diye oflayıp puflayıp sonra çaresiz bir şekilde kısık sesle tamam dedim. Ve böylece hayatımdaki ilk evcil hayvanı almıştım.

Veeee 10. 7. yaş günümde ben köyümde annemlerin gelmesini bekliyordum. Annemler geldi, ama kucaklarında yağmurdan ıslanmış ve masum masum bakan bir köpek ile geldi. Bu yavruyu nereden buldunuz diye sorduğumda da, bu köpeğe az kalsın bir araba çarpacaktı ama biz kurtardık ve arabaya koyduk sonra yola dikkatlice bakınca annesine araba çarptığını gördük ve onu sahiplenmek istedik, dedi. Ve o günden sonra et suları, kemikler derken ona zar zor baktık ama bir yavruyu kurtarmıştık ve bana doğum günü hediyesi oldu böylece.

Aklıma ilk gelen anılar bunlar. Peki siz hangilerini beğendiniz, hangileri hakkında daha fazla ayrıntı istersiniz? Bana bildirin lütfen 🙂

 

(Visited 12 times, 1 visits today)