Aleyna Tilki’nin Özgüveni

Merhaba ben Ayşegül DEMİREL. Beştepe Koleji 10. sınıf öğrencisiyim.Öncelikle yazımı merak edip okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu bloğumda sizlere Aleyna Tilki hakkında olan düşüncelerimi anlatacağım.

Bildiğiniz gibi son günlerde sosyal medyada büyük bir etki yaratan Aleyna Tilki, yaşı ve konuşması nedeniyle tanınmış bir şarkıcıdır.16 yaşındaki genç kızın yaşından büyük mekanlarda şarkı söylemesi herkesi şoke etmiş olup ünlü şarkıcıyı eleştirmelerine neden olmuştur. Konuşmalarındaki ciddiyeti ve olgunluğuyla birçok kişinin beğenisini de kazanmayı başarmıştır. Ünlü şarkıcının sesi birçok ünlüye göre yeni bir yeteneğin doğuşudur. Yaptığı röportajlarda ailesinin kontrolü altında sahneye çıktığını ve yaşının buna bir sorun yaratmayacağını dile getirmiştir. Şarkı söyleme yeteneği küçüklükten gelmiş olan Aleyna 3 yaşından beri dans edip şarkı söylemektedir.Lise 3 öğrencisi olan Aleyna’nın hayali psikolog olmaktır. Şarkı söylemek onun için ikinci plandadır.

Aleyna Tilki, Cevapsız Çınlama adlı klibinde 100 milyonu aşkın izleme sayısı almıştır. Ünlü sanatçı güzel sesiyle birçok kişiyi büyülemiştir.

Çıktığı bir programda okulunu söylemeyeceğini nedeninin ise okulunu söylediği zaman kapıda 500 kişi olduğunu dile getirmiştir. Buna benzer olarak kendisinin 1. sınıftan beri takıntılı fanları olduğunu ve kendisini parmakla gösterdiklerini söylemesiyle sosyal medyayı sallaması bir oldu. Genç kızdaki öz güven kimini çok etkiledi kimini ise kendisinden soğuttu.

Ünlü şarkıcı fenomen olma yolunda uzun mesafe katetti. Kendini geliştirdi. Yaşına uygun yerlerde sahneye çıkacağını öğrendi. Bilinçlendi. Bu yönden iyi olduğunu düşünüyorum.

Öz güven iyi bir şeydir. Fakat mütevazi olup alttan almak daha iyidir. Her ne olursa olsun kendimizi üste çıkarmamalıyız. Yükselmek istiyorsak ona göre davranışlar sergilemeliyiz. Bana göre herkesin kendini üstün gördüğü bir konu vardır. Fakat herkes başarılı değildir. Başarı saygıdan sonra gelir. Öncelikle saygı duymayı bilmeli, ondan sonra gerisini beklemeliyiz. Bana göre şarkıcı bu nedenden dolayı sosyal medyada kötü bir etki oluşturdu.

Hepimiz kendimiz için çalışırız. Kendimizi diğerlerinden farklı hissederiz. Bu normaldir. Çünkü başkalarının ne yaşadığını yaşamadan bilemeyiz. Atalarımızın da söylediği gibi her koyun kendi bacağından asılır. Bu nedenle işimizin yolunda gitmesi için arkamıza bakmamalı her zaman önümüze bakmalıyız. Arkamıza baktığımız takdirde bir taşa takılıp düşebilir ve hedefimize ulaşamayabiliriz.

İnsanlar kendilerinden çok çevreyi eleştiriyor. Oysa kendi yaptıkları hatalar sonucu çevredeki hataların oluşabildceği akıllarının ucundan bile geçmiyor. Herkes kendi işine baksa hiçbir sorun ortaya çıkmaz. Kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez. Doğruyu ve yanlışı ona sadece ailesi öğretir. Başka kimsenin karışmaya hakkı yoktur. Bu nedenle Aleyna Tilki hakkında yorum yapılmasını doğru bulmuyorum. Çünkü neyin doğru neyin yanlış olduğu hakkında herhangi bir fikrim yok.

Dünyada çok iyi insanlar olabileceği gibi çok kötü insanlar da var. Hangisinin iyi hangisinin kötü olduğunu bilemeyiz. Bu işlere kafa yorarsak yapmamız gerekenin dışına çıkarız ve işlerimizde başarılı olamayız. Bana göre ergenlik çağında olan bir çocuğun bu tip davranışları oldukça doğaldır.

Uzun lafın kısası herkes kendinden sorumludur. Olaylar karşısında tepkisiz kalmamalıyız fakat karşımızdakinin de duygularını düşünmeli ona göre hareket etmeliyiz. Unutmamalıyız ki herkesin başına her şey gelebilir.

(Visited 104 times, 1 visits today)