Alışıyoruz!

Bugünki konumuz biraz farklı hatta diğer yazılarıma göre bayağı bir farklı… Bugün size anlatacağım konu terör. Terör her yaştan insanın bileceği gibi kötü bir şey fakat ne kadar kötü? Bize ülkemize ne kadar zarar veriyor?Birçok insan terörü lanetlediğini, teröre karşı olduğunu dile getiriyor fakat kaç kişi teröre karşı bir şeyler yapıyor? Sanırım birçoğumuz sadece kınamak, lanet okumak ile bitiriyoruz işi. Sanki biz terörü lanetlediğimizde terör bitiyor. Hayır terör bitmiyor ve bu gidişle de bitmeyecek. Kınama, lanetleme, paylaşımda bulunma ve benzeri durumlar belki de kendi kendimizi rahatlatma şekli… Her çatışmadan sonra yüzlerce asker şehit oluyor, her patlamada onca masum insan ölüyor. Peki neden? Neden engel olamıyoruz ki bu duruma? Eminim hepimiz bitmesini istiyoruz ama hiçbir şey yapmıyoruz. Tek yapabildiğimiz sosyal medyada paylaşımda bulunma ve en kötüsü alışıyoruz. Eskiden olsa 1 şehit bile versek 1 hafta boyunca yas tutan biz yüzlerce asker şehit edip 2-3 güne normal yaşantımıza devam ediyoruz artık alışıyoruz. Birçok canın gitmesine alışıyoruz… Sadece 1 kişi şehit olmuyor ki aslında o ölen, şehit olan kişi ile birlikte binlerce insan da yok oluyor. O aramızdan ayrılan kişinin evi, ailesi, arkadaşları, yakınları ve daha birçok kişi de o ölen kişi ile aramızdan ayrılıyor…

Yakında Türkiye diye bir Cumhuriyet kalmayacak ve biz buna engel olmak için çok geç kalmış olacağız diye korkuyorum. Umarım hiçbir şeye geç kalınmadan biter bu lanet şey. Belki de çoktan geç kaldık dur demeye… Türkiye o kadar olaya, savaşa karşı gelmiş bir toplum bir cumhuriyet eminim ki buna da karşı geleceğiz. Durmadan savaşmaya devam edeceğiz ve asla pes etmeyeceğiz. Gerçekte Türk ne herkese göstereceğiz ama bu şekilde değil. Atatürk’ün izinden giderek birçok soruna nasıl göğüs gerdiysek buna da o şekilde göğüs gereceğiz. Biz Atatürk’ün çocuklarıyız, Atatürk’ün ne zaman pes ettiğini gördünüz ki ben söyleyeyim, o hiçbir zaman pes etmedi. Atatürk hiçbir zaman hiçbir şeyle mücadele etmeyi kesmedi, pes etmedi. Biz de etmeyeceğiz, çünkü biz Atatürk gençleriyiz.

l-591-gb-70x105-bayrak-ataturklu-641fb

Bir çok şeye alışıyoruz fakat teröre alışmayalım. Karşı gelelim gerekirse önüne duvar örelim fakat asla alışmayalım, pes etmeyelim. Eğer bizim alıştığımızı artık bir uğraş göstermediğimizi görürlerse pes ettiğimizi sanırlar ki zaten buna tam olarak pes etmek denir. Bunu gördükleri anda daha fazla üstümüze gelir ve bizi bitirirler. Bir açık gördükleri anda o açığı daha fazla açar ve bizi tamamen yok ederler. Sizce Türk halkını yok etmek o kadar kolay mı? Bence değil, eminim ki sizce de değilidir. Bir Türk’ü pes ettirmek o kadar kolay değildir.

Peki terör insanlara ne yapar? Öncelikle kısıtlanırsınız, hayatımızı kısıtladırlar. Artık istediğimizi yapamıyoruz bir alışveriş merkezine bile gidemiyoruz. Toplu alanlarda bulunamaz olduk. Herkesten, her şeyden şüphe eder olduk. Arkadaşımızdan, komşumuzdan dahi korkuyoruz, şüpheleniyoruz artık. Aslında biz bu duruma da alışıyoruz. Hapis olmaya hapsedilmeye alışıyoruz. İnsanlardan korkar duruma geldik, insanlar sanki bize bir zarar verecekmiş gibi görüyoruz. Yok öyle görmeyin, korkmayın ve izin vermeyin…

Kısacası alışmayın bu durumlara, karşı gelin, engel olun, sesinizi çıkartın, pes etmeyin, izin vermeyin. Sakın kendinizi küçümsemeyin, hep beraber olduğumuzda başa çıkmayacağımız hiçbir sorun yok! Biz Türk’üz,Türk gençleri,Türk insanlarıyız! Bizim beraber olduğumuz durumda güçsüz olma gibi bir durumumuz yok. Olmadı, olamaz… Sakın ALIŞMAYIN!!!

(Visited 53 times, 1 visits today)