Close Up Of A Man Shopping Online Using Laptop With Credit Card

Alışverişte yeni nesil mi, eski usül mü?

İnternet kullanımı gün geçtikçe dünyada ve ülkemizde hızla artıyor. Aktif internet kullanıcı sayısının 4 milyar kişi olduğu bu zamanlarda, ürün satan markaların online alışverişe yönelmeleri çok normal. Ancak “Her ürün internetten alınır mı?” veya “İnternet alışverişi güvenli mi?” gibi sorular nedeniyle insanlar online alışverişten bazı durumlarda vazgeçebiliyorlar.

Bazı insanlar şu yöntemleri tercih edebiliyor. Mesela mağazada deneyip, beğendiği bir kıyafeti daha ucuza markanın internet sitesinden satın alabiliyor. Veya teknoloji marketlerde ürünü görüp daha sonrasında yine daha uygun fiyatlara internet alışverişini seçenler var. Bana soracak olursanız internet alışverişini bazı ürünler için tercih edebilirim. Zaten hali hazırda özelliklerini bildiğim ve mağazada görme şansım olan bir teknoloji ürünü neden daha uygun fiyata internet sitesinden almayayım ki? Veya bir örnek daha vermek gerekirse, kitap satışlarında internet ve mağaza fiyatları arasında ciddi bir fark oluyor. Bu nedenle hem güncel hem de eski basım kitaplara internetten ulaşmak daha kolay ve karlı.

Bazı süpermarketler şimdi online alışverişe geçmiş bulunuyor. Bir alışveriş listesi hazırlar gibi internetten o ürünleri evinize sipariş edebiliyorsunuz. Ancak et, manav ve şarküteri ürünlerini şahsen ben görerek almayı tercih ederim.

Kısacası ben bazı ürünlerin internetten bazı ürünlerin ise mağazadan alınması gerektiğine inanıyorum. Ancak hızla ilerleyen teknoloji gelecek zamanlarda bütün alışverişimizi internetten yaptırabilecek bir sisteme doğru gidecektir.

 

(Visited 130 times, 1 visits today)