Almanya’da Üç Gün

Almanya gezip görülecek birçok yere sahip bir ülkedir ve harika yemeklere ev sahipliği yapar. Pek vejetaryenlere göre olduğu söylenemez ama tatilinizi geçirmeniz için ideal bir ülkedir. Bu yarıyıl tatilimde ailemle beraber akrabalarımızı ziyaret etmeye ve okul stresini atmaya gittik. Neredeyse her dakikamız gezmeyle geçti, ayaklarımızı hissetmeyene kadar her yeri gezdik. Ama buna değdi.

İlk gün kardeşim sayesinde Augsburg Hayvanat Bahçesine gittik. Hayvanat bahçelerinin doğru olmadığını düşünsem bile güzel vakit geçirdim. Yaş olarak parklar için büyük olsam da kardeşimle deli gibi oyun oynadım. Daha sonra Evangelische Ulrichskirche adında bir kiliseyi görmeye gittik. Ayrıca onun yanında bulunan Perlach Tower denen kuleye çıktık ve harika bir manzarayla karşılaştık.augsburg town hall ile ilgili görsel sonucu

Almanya’nın sokaklarında 50 metre yürüdükten sonra yeni bir kiliseyle karşılaşma olasılığınız çok yüksek. Bence bu ülkenin güzel olmasını sağlayan şeylerden biri.

İkinci gün çoğu Alman’ın sahip olduğu küçük bahçemize gittik. Havanın soğuk olmasını pek umursamadan mangal yaktık. Daha sonra da Münich’e doğru yola çıktık. Münich’te Legoland’i gezdik. Yıllardır en çok görmek istediğim yerdi. İçeri girdiğimiz andan itibaren gördüğümüz çoğu şey legoydu.Ä°lgili resim

Üçüncü günde ise  alışveriş yapmaya karar verdik. Ee farklı bir ülkeye gidip oraya ait olan bir hatıra almadan gelmek olmaz tabi. Alman bayraklı kolye, küpe şapka demeden her şeyi aldık. Almanya’ daki caddeler tertemiz, insanları nazik ve yemekleri kesinlikle muhteşem olan bir ülke. Yurt dışına gidecekseniz kesinlikle burayı ziyaret etmelisiniz.

(Visited 69 times, 1 visits today)