Alp’in Karikatür ve Resim Yarışması

Eğer ben bir yetenek yarışması organize etseydim bu yarışma bir resim yarışması olurdu. Yarışmanın amacı; resim sevgisini geliştirmek ve karikatür alanında uzmanlaşmak. Bu yarışmaya resim çizebilen ve resime ilgisi olan herkes katılabilir. Bu yarışmada 1 ay sürede karakalem,akrilik,kuru boya ve yağlı boyalardan birini seçip onunla serbest konulu bir karikatür çizmelerini isterdim.

Yarışmacıların yaptıkları resimleri veya çizimleri belirlenen süre içerisinde posta yolu ile göndermelerini isterdim. Her ne kadar dijital bir dünyada olsak da resimlerin orijinal hallerinin jüri tarafından görülerek değerlendirilmerinin daha doğru ve sağlıklı olacağını düşünüyorum. Karikatür çizimine yönelik bir yarışma olacağı için resmin daha önceden duyurulan boyutlarda yapılması gerekir, mesela A4 boyutu en ideali olacaktır diye düşünüyorum.

Yarışmaya katılım sağlayan herkese bir “teşekkür” plaketi verirdim. Yarışmanın sonunda ise ilk 5’e girenlere bir guaj boya seti ve yarışmanı birincisi olan kişiye de 2 haftalık “resim kursu” katılım ödülü verirdim. Ayrıca böyle bir yarışmaya katılan ve emek veren herkesin jüri üyeleriyle bir hatıra fotoğrafı çektirmesini sağlardım. Böylece onlara plaketle birlikte hoş bir anı bırakmış olurdum.

Yarışmaya katılanları değerlendirecek olan jüride de Mehmet GÜLERYÜZ, Muhsin KUT gibi Türkiye’nin ünlü ressamların olmasını isterdim.

Son bir kaç yıldır ben de resim üzerine çalışıyorum. Mesela karakalem ile çizmeyi öğrendim; çok hatta fazlasıyla natürmort çizdim;hayvan da çok çizmiştim. Hatta en güzel hayvan portreleri çizdiğimi düşünüyorum. Anatomi çizimlerine az da olsa çalıştım. Eskiden komik ama basit resimler çizerdim. Fakat artık basit olmayan tam aksine son derece zor resimler çizebiliyorum ama komik resimler çizmekten de vazgeçmedim. Birde son olarak, resimlerimi artık daha çok farklı stillerle çiziyorum.

EĞER ORGANİZE ETME GÖREVİ BANA VERİLSEYDİ İŞTE , BÖYLE BİR YARIŞMA YAPARDIM:D

(Visited 229 times, 1 visits today)