ALTIN DEFTER

ALTIN DEFTER

Günlerden pazartesi annem ve babam bana yılbaşı hediyesi almıştı. O hediye de altın defterdi. Annemler hediye eve getirdiğinde çok mutlu olmuştum. Ama annem, kardeşime hediye almayı unutmuştu. Kardeşim 7 yaşında ismi Arda. Çok yaramaz, her şeyimi almaya çalışıyor. Evde bir de kedimiz var, adı Bibi. Çok sevimli, akıllı ve çok uykucu bir kedi. Arda’yı görünce hemen kaçıyor. Çünkü Arda onu devamlı yakalamaya çalışıyor. Anneme hemen Arda’ya da hediye almasını söyledim. Arda halen uykudaydı.
Annem, babamı bizimle bırakarak hediye almaya gitti. Arda en çok oyuncakları seviyordu ve annem ona araba seti alarak geri döndü. Annem geldiğinde Arda çoktan uyanmıştı. Arda annemin elindeki hediyeyi görünce çok sevindi. Hemen hediyeyi bir çırpıda açtı. Hediyesini alarak yatağına geri döndü.
Benimde çok uykum gelmişti ve hemen yatağıma gittim. Çünkü sabah uyandığımda defterime yapmak istediklerimi yazacaktım. Sabah oldu.Yataktan kalktığımda bir baktım ki Arda benden önce uyanıp defterimi almış ve resim yapıyordu. Arda’ya “SAKIN ONA DOKUNMA!”diye bağırdım. Fakat defterim çoktan Arda tarafından ele geçirilmişti. Bende Arda’ya bana alınan altın defterimi hediye olarak verdim.

 

(Visited 58 times, 1 visits today)