Amerika Günlüğüm

10 Ağustos 2015 gününde Amerika’ya gitmek için uçağa bindik.İlk önce Almanya’ya gittik ve daha büyük bir uçağa binip Washington’a vardık. Washington’dan da pervaneli bir uçağa binip Virginia’ya   indik. Hava alanında bizi karşılayan Larry Amca arabasıyla bizi Charlottesville’e götürdü. Larry Amca  bizi otele bıraktı ve biz hemen odamıza girip uyuduk çünkü çok yorgunduk.

On beş gün otelde kaldıktan sonra bir ev kiraladık. İlk olarak herkesin yaptığı gibi eşyalarımızı yerleştirdik Bir  süre  sonra benim okulum başladı. Okulumun adı Mary Greer Elementary School idi.

Okulun ilk günlerinde okulu pek beğenmemiştim ve diğer öğrencilere uyum sağlayamıyordum. Günler geçtikçe  onları tanımaya başladım.    Hatta iki arkadaşım oldu, adları ise Taweed ve Shref idi. Okula gitmek için saat yedide uyanıyordum, okul otobüsüm de filmlerde gördüğümüz gibi büyük sarı otobüslerdendi.

Okulumda sadece İngilizce matematik vardı. İlk günlerde İngilizce beni zorluyordu. Çünkü Türkiye’den gelen  tek bendim yani  ikinci dili olan bendim. Ama iki ya da üç ay içinde İngilizce’m gelişti ondan sonra İngilizce matematik beni zorlamadı.

Amerika’daki okulumda beş saat kalıyordum.Okulda sadece öğle yemeğini yemem yetiyordu. Cuma günleri ise en sevdiğim gündü, çünkü Cuma günü menüde pizza ile dondurma oluyordu.Ama ben hiçbir zaman dondurma yemedim. Okulda her gün içecek olarak süt vardı.

Bence Amerika’daki okulum iyi ama, ben buradaki okulumu daha çok seviyorum. Çünkü buradaki okulumda daha fazla ders var.

(Visited 57 times, 1 visits today)