AMERİKA’DA YAZ TATİLİ

Yıllardır farklı bir ülkede tatil yapmak istiyordum. En büyük hayallerimden biriydi bu. Farklı bir ülkede, dilini bilmediğim insanlarla konuşup çocuklarla arkadaşlık yapmak benim için çok iyi bir deneyim olacaktı. Ancak babamın işlerinin yoğunluğu nedeniyle tatilimizi hep Bodrum’da yapıyorduk.

Yine zorlu bir okul dönemi bitmek üzereydi. Yaz tatili yaklaşıyordu. Bu seneki tatilimizi yine Bodrum’da geçireceğimizi düşünüyordum. Anneme ve babama tatilimizi nerede geçireceğimizi sormaya gerek duymuyordum.  Okulun kapanmasına bir hafta kalmıştı. Babam işten eve geldiğinde beni ve kardeşimi her zaman vakit geçirdiği mutfağa çağırdı. “Evet hazırlıklarınızı yaptınız mı bakalım?” dedi. Kardeşimle birbirimize baktık. “Ne hazırlığı baba?” dedik. “Tatil hazırlığı” dedi babam. Babama, “Bodrum’a gitmeden birkaç gün önce hazırlık yapıyoruz” dedim. Babam elini ceketinin iç cebine götürdü ve kağıt parçaları çıkardı. “Bunlar ne biliyor musunuz?” dedi. Kardeşim de ben de ne olduğunu anlayamadık. Babam bu kez, “Yaz tatilinde on beş günlük Amerika tatili biletleri.” dedi.

Sevinçten havalara uçtuk kardeşimle. O gece hiç uyuyamadım. Ne giyeceğimizi, yanımızda neler götüreceğimizi düşündüm sabaha kadar.

Ne olduğunu anlayamadan kendimizi havaalanında bulduk. Saatler süren uçak yolculuğunun ardından Amerika’da on beş gün müthiş bir yaz tatili yaşadık ailemle birlikte.

(Visited 11 times, 1 visits today)