ANA DİLİMİZ TÜRKÇE

Merhaba Genç Arkadaşlar,

Millet olmanın en belirgin niteliklerinden biri ortak konuştuğu dildir.Öncellikle ben Türk genciyim diyen herkes Türkçe konuşmaya gayret etmelidir.Bunun içinde öncelikle dilimizi yabancı dillerin etkisinden kurtarmalıyız.

Türk dili zengin ve gelişmiş bir dildir ve dilimizi daha çok geliştirmek ve en doğru şekilde gelecek nesillere aktarmak gençlerin görevi olmalıdır.Yaşadığımız çağda teknoloji hızla gelişmektedir.bundan dolayı dilimize birden fazla yabancı kelimeler girmektedir ve neredeyse dilimizdeki kelimelerin çok azını kullanmaktayız buda maalesef dilimizi yok etmektedir.Siz yeni nesil olarak teknolojiyi kullanırken Türkçe kelimeleri tercih etmeliyiz.Günlük konuşmamızda yabancı kelimeleri kullanmak yerine Türkçe kelimeleri kullanmalıyız. Mağaza,market,restoran isimlerini Türkçe isimler seçmeli ve bu konuda etkili kampanyalar düzenlemelisiniz.Türkçe okumalı, Türkçe yazmalı,Türkçe teknoloji üretmeliyiz.

Atatürk vasiyetinde tüm mal varlığını Türk dil ve tarih kurumlarına bırakmıştır.Buradan anlaşılmalıdır ki Türk dilini korumak Atamızın biz Türk genç nesline vasiyetidir.

Unutmayın ki dilimize sahip çıkmasak milli benliğimizi de kaybederiz.

atatürk tahta foto ile ilgili görsel sonucu

(Visited 192 times, 1 visits today)