Anahtar Kitap

Selam. Adım Barış. Gayet sıradan bir hayatı olan sıradan bir çocuk olmakla birlikte son günlerde  oldukça tuhaf olaylar yaşadım.

3 gün önce, cumartesi, ders çalışmak için kütüphaneye gelmiştim. Çok arkadaşım yok, yani tek başımaydım. Yaklaşık 2 saat boyunca ders çalıştım, en sonundaysa sıkılıp elime rastgele bir tarih kitabı aldım. Tarihi öğrenmeyi severdim, eski insanların yaşamları, yaptıkları ve etkiledikleri şeyler beni büyülerdi. Her neyse. Kitabı raftan aldığımda yanında duran kitapla aralarındaki boşluktan bir kağıt düştü. Kağıdı havada yakaladım, geri koyacaktım ama nedense, kağıtta dikkatimi çeken bir şey vardı. Öncelikle, parşömen kağıdına yazılmıştı ve üstündeki mürekkebin oldukça eski olduğu anlaşılıyordu. Katlanmış kağıdı açtım ve nedensizce heyecanlanmıştım. Bu nedenden olacak ki kağıdın boş olduğunu gördüğümde hayal kırıklığına uğramıştım. Omuz silkip kağıdı geri bırakacaktım ki, kağıdın köşesindeki yazıyı gördüm.

“Raf 3, kitap 12, sayfa 1116, 8. satır”

Hızlıca tüm kitapları taradım. Üstünde “Sorularının Cevabı” yazan bir kitaptı. Aslına bakılırsa tam da kitap denemez, daha çok bir defter görünümdeydi. Kitabın 116. sayfasını çevirdim. Karşıma el yazısıyla yazılmış bir telefon numarası çıktı. Üstünde de bir not.

“Bu kitabı oku, içinde tüm sorularının cevabını bulacaksın. Ardından kitabı bir sonraki kişiye aktar. Kim olduğunu kitap bitince anlayacaksın”

Peki ben arayacak mıydım? Bunu sadece bir anlığına düşündüm çünkü cevabı zaten biliyordum, evet. Çünkü ben bu sıkıcı hayatımdan çıkmak için her şeyi yapardım.

 

(Visited 24 times, 1 visits today)