Anı Kavanozum..

Anı dolu kavanozumdan çıkan üç anımı sizinle paylaşmak istiyorum.

1) Doğum günüm büyük bir pastayla, mumlarla, hediyelerle geçen çok güzel bir doğum günüydü. Annem, babam, dayım, babaannem ve dedem vardı. Hediyelerimi açarken en çok istediğim oyuncak ve kırtasiye malzemeleri çıktı. En mutlu anlardan birini yaşadım.
2) Ailemle tatile gitmiştik. Kumsalda oynarken bir adet deniz yıldızı bulmuştum. Bir sürü deniz kabuğu vardı. Hepsini toplayıp koleksiyonuma kattım. Yine denize girip daldığım günlerden bir gün deniz altına bakarken bir bacağı kopmuş, balıkların yediği deniz yıldızını gördüm. Hemen babama ve anneme söyledim. Babam file yardımıyla deniz yıldızını denizden çıkardı. İlk başta canlı mı diye tereddüt ettik ama öldüğünü anlayınca yanımda götürme kararı aldım. Güzelce koku olmasın diye tuzlayıp güneşte kuruttum. Koleksiyonuma çok güzel bir parça oldu.
3) Günlerden bir gün pandemi öncesinde dayım bize geldi. Oturup sohbet ederken ben evcil hayvan çok istediğimdem bahsettim. Dayım dedi ki “yan tarafta evcil hayvan sahiplenme dükkanı var.Gidip bakalım”.
Oraya gittiğimizde bir kuşu çok beğenmiştim. O kuşu almaya karar verdik. Bembeyaz ve küçücük bir muhabbet kuşuydu. Adını da Beyaz koyduk. Çok çok mutlu olmuştum.

Nice güzel anılara..

(Visited 20 times, 1 visits today)